• Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach przedstawia ofertę szkoleń dotyczących  egzaminu ósmoklasisty i egzaminu maturalnego przeprowadzanego w roku 2021.
          • Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach przedstawia ofertę szkoleń dotyczących egzaminu ósmoklasisty i egzaminu maturalnego przeprowadzanego w roku 2021.

          •  Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM”
            w Katowicach
            przedstawia ofertę szkoleń
            dotyczących  egzaminu ósmoklasisty i egzaminu maturalnego przeprowadzanego w roku 2021

             

            Szanowni Państwo,

            Minister Edukacji i Nauki podjął decyzję o wyznaczeniu dodatkowego kierunku realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021:
            pkt. 6: “Uwzględnienie w procesach edukacyjnych wymagań egzaminacyjnych dotyczących egzaminu ósmoklasisty i egzaminu maturalnego przeprowadzanego w roku 2021”.
            W efekcie w rozporządzeniu Ministra Edukacji i Nauki z 16 grudnia 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku
            z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 wprowadzone zostały zmiany dotyczące przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty i egzaminu maturalnego
            w roku 2021.

            Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli “WOM” w Katowicach, w związku z powyższym zaplanował realizację cyklu szkoleń dla nauczycieli przedmiotów objętych tymi egzaminami.

            Zajęcia poprowadzą konsultanci RODN “WOM” w Katowicach oraz doradcy metodyczni na podstawie szkoleń i materiałów przygotowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji na wniosek MEiN.
            Szkolenia odbywać się będą w trakcie ferii zimowych oraz po ich zakończeniu.

            Oferta szkoleń dostępna jest na stronie ośrodka: https://www.womkat.edu.pl/pl/Oferta/Szkolenia_dotyczace_wymagan_egzaminacyjnych%20

            Zestawienie to będzie na bieżąco aktualizowane o nowe pozycje i terminy.



            Serdecznie zapraszamy na szkolenia!

            Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Katowicach
            ul. kard. S. Wyszyńskiego 7 40-132 Katowice
            tel.32 258 22 09 fax. 32 258 18 53
            e-mail: sekr@womkat.edu.pl  www.womkat.edu.pl

             

        • Ferie 2021 – Adam Wajrak i Grzegorz Kasdepke online!!!
          • Ferie 2021 – Adam Wajrak i Grzegorz Kasdepke online!!!

          • To będą ferie inne niż zwykle – bez dalekich podróży, bez szaleństw na narciarskich stokach. Ale! Zimowa przerwa od nauki spędzona w domu, wcale nie musi być nudna. Nie gdy dzięki internetowym łączom będzie można spotkać się i porozmawiać z jednymi z najpopularniejszych autorów literatury dla dzieci i młodzieży – Adamem Wajrakiem i Grzegorzem Kasdepke. To co – zainteresowani?

             

            Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza na dwa wyjątkowe spotkania online, które umilą dzieciom czas zimowych ferii. W zorganizowanych za pośrednictwem serwisu YouTube rozmowach udział wziąć może każdy – bez względu na wiek czy miejsce zamieszkania, za darmo. Nie trzeba nawet być naszym czytelnikiem – choć wiadomo – polecamy się :) Nie lubicie czytać? Nieważne – nasi Goście z pewnością przekonają Was do sięgania po książki – choćby od czasu do czasu.

             

            Rozmowy z Adamem Wajrakiem i Grzegorzem Kasdepke będą przez nas prowadzone, ale liczymy przede wszystkim na Was! Na Wasze pytania i uwagi. To jedyna taka okazja, by porozmawiać z wybitnymi pisarzami i zadać im kilka ciekawych i podchwytliwych pytań.

             

            Serdecznie zapraszamy!

             

            5 stycznia 2021, godz. 12.00 – Adam Wajrak (prowadzenie: Ala Ludwichowska)

            12 stycznia 2021, godz. 12.00 – Grzegorz Kasdepke (prowadzenie: Bartek Majzel)

             

            Spotkania będą emitowane na żywo na bibliotecznym kanale w serwisie YouTube. Dostęp będzie można uzyskać wchodząc bezpośrednio na www.youtube.com/bibliotekasosnowiec lub poprzez kliknięcie aktywnego linku na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl bądź na Facebooku Biblioteki: www.facebook.com/mbpsosnowiec

             

            Słówko o naszych gościach:

             

            Adam Wajrak  (ur. 1972 r.) - polski działacz na rzecz ochrony przyrody. Wieloletni współpracownik "Gazety Wyborczej". Autor licznych artykułów oraz książek dotyczących szeroko pojętej tematyki przyrody i życia w zgodzie z naturą. Od dzieciństwa poświęcał się leczeniu chorych zwierząt i ptaków, udzielając im niezbędnej pomocy we własnym domu. Z czasem postanowił osiedlić się w Puszczy Białowieskiej w malutkiej wiosce Teremiski, która znajduje się na jej terenie. Wielokrotnie angażował się w akcje związane z ochroną przyrody. W 2006 roku stał się inicjatorem zbierania podpisów pod petycją w sprawie obrony Doliny Rospudy.

            Jego praca na rzecz ochrony przyrody była niejednokrotnie doceniana i nagradzana. W 1993 roku za serię artykułów o dużych drapieżnikach otrzymał tytuł Przyjaciela Przyrody, został również wyróżniony medalem Ligi Ochrony Przyrody i honorowym tytułem Przyjaciela Puszczy Białowieskiej, a także mianem Bohatera Europy, które jest przyznawane każdego roku przez amerykańskie czasopismo "Time" za obronę środowiska naturalnego.

            Wśród dorobku książkowego Adama Wajraka znalazły się takie pozycje, jak: "Przewodnik prawdziwych tropicieli", "Wilki", "To zwierzę mnie bierze" czy "Lolek". Jest również współautorem książek, które napisał wraz ze swoją żoną Nurią Selva Fernandez: „Zwierzaki Wajraka” oraz „Kuna za kaloryferem, czyli nasze przygody ze zwierzętami”.

             

            Grzegorz Kasdepke (ur. 1972 r.) - jest jednym z najchętniej czytanych polskich autorów książek dla dzieci. Posiada rzadki i cenny dar pisania niezwykłych historii, które z zapałem czytają najmłodsi. Większość z ponad kilkudziesięciu jego książek zyskało status bestsellera ("Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko”, "Horror, czyli skąd się biorą dzieci", „Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu”, „Detektyw Pozytywka” i wiele innych).

             

            Kawaler Orderu Uśmiechu, Ambasador Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej. Sympatię czytelników łączy z uznaniem krytyków, czego dowodem są najważniejsze nagrody jakie zdobył za swoją twórczość dla najmłodszych (w tym: Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, dwukrotnie Nagrodę Edukacja XXI, Nagrodę BETA, Nagrodę im. Kallimacha, Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i inne). Jego książki weszły na listę lektur szkolnych, a Fundacja "ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom" uznała "Detektywa Pozytywkę" za jedną z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci pierwszej dekady XXI wieku.

             

            Przez wiele lat był redaktorem naczelnym legendarnego magazynu dla dzieci „Świerszczyk”. Jest także dziennikarzem i autorem scenariuszy filmowych.
             

        • Bezpłatny webinar. Notatki wizualne w edukacji globalnej. Termin 14.12.2020 w godzinach 18:00 – 20:00.
          • Bezpłatny webinar. Notatki wizualne w edukacji globalnej. Termin 14.12.2020 w godzinach 18:00 – 20:00.

          • Notatki wizualne w edukacji globalnej.

            Wprowadzenie do zagadnienia Myślenia wizualnego - nauka rysowania podstawowych ikon, teoria stworzenia plakatu ogłoszeniowego lub notatki na temat Edukacji globalnej.


            Spotkanie odbędzie się 14.12.2020 w godzinach 18:00 – 20:00 – środa, za pomocą platformy LiveWebinar.

            Link do formularza zgłoszeniowego: https://forms.gle/aVVVhNJXgPiskZqUA

             

            Vítězslava Hoffmann - trenerka Myślenia wizualnego, nauczycielka w ZSP nr 8 w Gdańsku, lider centrum kształcenia nauczycieli Kreatywna pedagogika w Gdańsku. Członkini społeczności Superbelfrzy RP, lektor i tłumacz języka czeskiego, admin fanpegów i gru na Facebooku: Miluju&maluju - Vitia Hoffmann, Kocham Czechy, Poznej Polsko, Myślenie wizualne w edukacji.

             

        • Bezpłatny webinar uWażne Święta, czyli jakie?  Termin 16.12.2020 godz. 17.00
          • Bezpłatny webinar uWażne Święta, czyli jakie? Termin 16.12.2020 godz. 17.00

          • uWażne Święta, czyli jakie?


            Zapraszam na spotkanie, na którym doświadczymy uważności, by dzięki niej w tym roku nasze święta mogły zyskać nową jakość. Nie potrzebujemy żadnych akcesoriów, bo wszystkie niezbędne narzędzia są nam dostępne – nauczymy się z nich korzystać.

            Na spotkaniu popraktykujemy uważne bycie i odczuwanie.
            Podaruj sobie najlepszy prezent po choinkę – uWażne Święta.


            Termin 16.12.2020
            Link do zapisu: https://forms.gle/MrYDFgVgUXSC6Lgd9

             

             

        • Bezpłatny webinar „Fake newsy” - warsztat fact-checkingowy. Termin 09.12.2020 w godzinach 18:00 – 20:00.
          • Bezpłatny webinar „Fake newsy” - warsztat fact-checkingowy. Termin 09.12.2020 w godzinach 18:00 – 20:00.

          • „Fake newsy” - warsztat fact-checkingowy.

            Opis spotkania:
            Zaprezentowanie słuchaczom podstawowych metod zwodzących stosowanych w fake-newsach, ćwiczenie wykrywania dezinformacji i manipulacji przy pomocy cyfrowych narzędzi oraz analiza treści przykładowych stron internetowych.


            Spotkanie odbędzie się 9.12.2020 w godzinach 18:00 – 20:00 – środa, za pomocą platformy LiveWebinar.
            Planowany czas trwania spotkania to 2 godziny.


            Zgłoszenie udziału odbywa się drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego do 08.12.2020.: https://forms.gle/VXhsJvjnNHK3USmD7


            Link do webinarium zostanie wysłany na Państwa adres e-mail podany formularzu zgłoszeniowym. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia uczestnictwa wystawione przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu.


            PROWADZĄCY: Joanna Waszkowska - nauczycielka języka polskiego w II Liceum Ogólnokształcącym im. E. Plater w Sosnowcu. Microsoft Innovative Educator Expert oraz ambasadorka i trenerka platformy Edmodo. Entuzjastka gamifikacji, mediów cyfrowych oraz edukacji globalnej w nauczaniu. Pracuje metodą scaffolding autorsko dostosowaną do nauczania literatury, kultury i języka polskiego. Należy do grupy Superbelfrzy RP, autorka blogahttp://uczycielnica.blogspot.com/
             

        • Bezpłatny webinar z Genially i Agnieszką Halicką, czyli gra FAIR TRAIN od kuchni. Termin 11.12.2020 w godzinach 18:00 – 20:00.
          • Bezpłatny webinar z Genially i Agnieszką Halicką, czyli gra FAIR TRAIN od kuchni. Termin 11.12.2020 w godzinach 18:00 – 20:00.

          • Spotkanie z Genially i Agnieszką Halicką, czyli gra FAIR TRAIN od kuchni.

            Opis spotkania:

            Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: jak stworzyć grę edukacyjną w Genially oraz opowiedzieć i pokazać, co można stworzyć, dzięki współpracy, a także zachęcić uczestników spotkania to tworzenia i wykorzystywania takich możliwości. TO JEDNAK NIE JEST TAKIE TRUDNE! Wszystko to w oparciu o ważny temat, jakim jest edukacja globalna na przykładzie Gry (Miejskiej - ta część nazwy pozostała z sentymentu) FAIR TRAIN, która w tym roku skończyła 10 lat.


            Spotkanie odbędzie się 11.12.2020 w godzinach 18:00 – 20:00 (piątek), za pomocą platformy LiveWebinar.

             

            Link do formularza zgłoszeniowego: https://forms.gle/1hYSfRVpba8WtPMR8

             

            Planowany czas trwania spotkania to 2 godziny.
            Link do webinarium zostanie wysłany na Państwa adres e-mail podany formularzu zgłoszeniowym. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia uczestnictwa wystawione przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu.

            PROWADZĄCY: Agnieszka Halicka - nauczycielka, trenerka, adminka, youtuberka, członkini społeczności Superbelfrzy RP, ambasadorka Genially - oficjalna, polska grupa i Wakeleta. Absolwentka Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Od lat pasjonatka nowoczesnych technologii w edukacji. Pracuje jako nauczycielka bibliotekarka w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 5 w Konstancinie-Jeziornie i jako trenerka prowadząca szkolenia dla nauczycieli. Publikuje na blogach i w czasopismach. Jest administratorką grup na Facebooku: Genially – oficjalna, polska grupa, Wakelet Polska oraz EduTriki nauczycieli – TIK jakiego nie znasz. Prowadzi kanał eduTriki w serwisie YouTube oraz stronę na Facebooku: EduTriki – Agnieszka Halicka. Należy do społeczności Superbelfrzy RP. Jest Ambasadorką Genially i Ambasadorką Wakeleta w Polsce. Należy do grona Microsoft Innovative Educator Expert. Stara się uczyć innowacyjnie oraz zarażać swoją pasją uczniów i nauczycieli.
            Współtwórczyni X Jubileuszowej Gry Miejskiej Fair Train.
            Dobrosława Egner – trenerka Edukacji Globalnej, dyrektorka MDK 2 w Piekarach Śl. , nauczycielka.