• szkolenie ONLINE:  Nowe uzależnienia młodego pokolenia. Termin cz. I 15.11.2021 r. godz. 17.00, cz. II 16.11.2021 r. godz. 17.00
          • szkolenie ONLINE: Nowe uzależnienia młodego pokolenia. Termin cz. I 15.11.2021 r. godz. 17.00, cz. II 16.11.2021 r. godz. 17.00

Nowe uzależnienia młodego pokolenia

Prowadzący szkolenie: Robert Modrzyński

Czas trwania szkolenia: 2 x 3 godziny dydaktyczne (6 h)

• Vaping i Juuling.
            • Wciągająca moda na e-papierosy.
            • Leki bez recepty. Tanie sposoby odurzania się.
            • E-narkotyki. Zabawy z dźwiękiem.
            • W nałogowej sieci mediów społecznościowych.
            • Smombie i nomofobia.
            • Nałogowe korzystanie ze smartfona.
            • Doping mózgu.
            • Leki nootropowe i inne neurostymulanty

Data i godzina realizacji szkolenia: cz. I 15.11.2021 r.(poniedziałek) godz. 17.00

cz. II 16.11.2021 r. (wtorek) godz. 17.00

Miejsce – szkolenie ONLINE, na podany w formularzu adres e-mail zostanie wysłany link do platformy (prosimy o sprawdzenie SPAM-u).

• Dostęp do internetu (bardzo słabe łącze może spowodować zacinanie się obrazu podczas wydarzenia).
            • Zaleca się korzystanie z komputera (ze względu na komfort odbioru prezentowanych treści), choć możliwe jest również skorzystanie z urządzeń mobilnych (smartfonów, tabletów).
            •  Niezbędne jest włączenie dźwięku w urządzeniu, z którego korzystamy lub użycie słuchawek podłączonych do sprzętu odtwarzającego webinar.

Koszt szkolenia: 1 osoba – 120 zł

Formularz zgłoszeniowy wiadomości należy przesłać na adres e-mail: cdn.sekretariat@cdnsosnowiec.edu.pl

• Szkolenie ONLINE:  Jak dbać o cyfrowy dobrostan uczniów? Termin 17.11.2021 r.(środa) godz. 17.00
          • Szkolenie ONLINE: Jak dbać o cyfrowy dobrostan uczniów? Termin 17.11.2021 r.(środa) godz. 17.00

• Zapraszamy na szkolenie ONLINE:

Jak dbać o cyfrowy dobrostan uczniów?

Prowadzący szkolenie: Agnieszka Bilska

Główne treści szkolenia

• Cyfrowy dobrostan, higiena cyfrowa - czym są i dlaczego są ważne dla naszych uczniów.
            • Jak dbać o cyfrowy dobrostan - zasady i narzędzia.
            • Przykładowe aktywności/scenariusze zajęć do wykorzystania z uczniami.

Data i godzina realizacji szkolenia: 17.11.2021 r.(środa) godz. 17.00

Koszt szkolenia: 1 osoba – 50 zł

Formularz zgłoszeniowy należy przesłać  na adres e-mail: cdn.sekretariat@cdnsosnowiec.edu.pl

• Szkolenie stacjonarne: Rozwijanie funkcji poznawczych u dzieci.Termin 17.11.2021 (środa) godz. 16.30 Miejsce: Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu, ul. Białostocka 17 (w budynku szkoły)

• Zapraszamy na szkolenie stacjonarne:

Rozwijanie funkcji poznawczych u dzieci.

Prowadząca:  Joanna Śliwińska-Kocięcka

Program:

• Dysharmonie rozwojowe a rozwój poznawczy dziecka.
            • Organizacja zajęć korekcyjno-kompensacyjnych.
            • Zabawy stymulujące rozwój funkcji poznawczych u dzieci.

Adresaci: nauczyciele: żłobków, wychowania przedszkolnego, edukacji wczesnoszkolnej

Data i godzina realizacji szkolenia: 17.11.2021 (środa) godz. 16.30

Miejsce – adres realizacji szkolenia:

Koszt szkolenia: 1 osoba – 60 zł

Formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres e-mail: cdn.sekretariat@cdnsosnowiec.edu.pl

• Szkolenie ONLINE: Jak wykorzystać Wakelet i Flipgrid w edukacji? Termin 23.11.2021 r. (wtorek) godz. 16.00

• Zapraszamy na szkolenie ONLINE:

Jak wykorzystać Wakelet i Flipgrid w edukacji?

Prowadzący szkolenie: Joanna Waszkowska

Główne treści szkolenia

• Wprowadzenie do teorii współpracy i współzależności w edukacji.
            • Wykorzystanie Wakelet w pracach projektowych.
            • Aktywizacja uczniów dzięki Flipgrid.
            • Ćwiczenie tworzenia zadań na platformach Flipgrid i Wakelet.
            • Bezpieczeństwo w Internecie a wykorzystanie aplikacji.

Data i godzina realizacji szkolenia: 23.11.2021 r. (wtorek) godz. 16.00

Koszt szkolenia: 1 osoba – 60 zł

• SZKOLENIE ONLINE: Jak oceniać, żeby motywować uczniów do uczenia się? 9 listopada 2021 r. (wtorek) godz. 17:00

• Jak oceniać, żeby motywować uczniów do uczenia się?

Główne treści szkolenia:

• Co wpływa na motywację do uczenia się?
            • Motywowanie przez angażowanie – znaczenie celów lekcji i kryteriów oceniania.
            • Rola konstruktywnej informacji zwrotnej w motywowaniu uczniów.

Data i godzina realizacji szkolenia: 9 listopada 2021 r. (wtorek) godz. 17:00

SZKOLENIE ONLINE, na podany w formularzu adres e-mail zostanie dzień przed szkoleniem wysłany link do platformy livewebinar (prosimy o sprawdzenie SPAM-u). Pokój wirtualny zostanie  otwarty 5 minut przed szkoleniem

Warunki techniczne udziału:

1. Dostęp do internetu (bardzo słabe łącze może spowodować zacinanie się obrazu podczas wydarzenia).

2. Zaleca się korzystanie z komputera (ze względu na komfort odbioru prezentowanych treści), choć możliwe jest również skorzystanie z urządzeń mobilnych (smartfonów, tabletów).

3. Niezbędne jest włączenie dźwięku w urządzeniu, z którego korzystamy lub użycie słuchawek podłączonych do sprzętu odtwarzającego webinar.

4. Zaleca się korzystać z najaktualniejszych wersji przeglądarek.