• Tutoring szkolny

• Ogólnopolski projekt pn. "Wychować człowieka mądrego. Wprowadzenie modelu pracy wychowawczej i resocjalizacyjnej z zastosowaniem metody tutoringu szkolnego jako profilaktyki pozytywnej problemów w polskiej szkole".
        Celem projektu jest wdrożenie modelu pracy zapobiegającej wykluczeniu społecznemu, poprzez wczesne rozpoznanie problemów, a w razie potrzeby podjęcie działań przywracających do społeczeństwa i wyprowadzających ucznia z sytuacji kryzysowej z perspektywą na sukces.

Program i harmonogram Kursu:

1. Wprowadzenie w tutoring i pedagogikę dialogu.
        2. Budowanie relacji w środowisku szkolnym, współpraca z rodzicami.
        3. Rozpoznawanie mocnych stron ucznia i ich wykorzystanie w pracy tutorskiej.
        4. Wyznaczanie celów tutoringu oraz budowanie planów i programów ich osiągania.
        5. Towarzyszenie i monitorowanie realizacji planów i ścieżek rozwoju ucznia.
        6. Informacja zwrotna i autorefleksja w tutoringu. Ewaluacja pracy ucznia – ewaluacja pracy tutora.
        7. Kreatywność tutora i jego wychowanka
        8. Wartości w pracy tutora - wychowawcy etyka pracy tutora.