• Konferencja stacjonarna nt.: Arteterapia we wspomaganiu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Termin: 24.05.2024 r. godz. 9.00
     • Konferencja stacjonarna nt.: Arteterapia we wspomaganiu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Termin: 24.05.2024 r. godz. 9.00

     • Zapraszamy na konferencję szkoleniową

       

      Arteterapia we wspomaganiu zdrowia psychicznego
      dzieci i młodzieży

       

      Patronat:

      • Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne
      • Polskie Towarzystwo Terapeutyczne

       

      Organizatorzy:

      • Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu
      • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

      Data i godzina: 24.05.2024 r. (piątek) godz. 9.00

      Miejsce: Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu, ul. Białostocka 17, 41-219 Sosnowiec

       

      PROGRAM RAMOWY

       

      8.30 – 9.00 Rejestracja

      9.00 – 9.10 Uroczyste przywitanie gości

      9.10 – 9.45 Panel dyskusyjny

      „Arteterapia w narracjach praktyków”, Julita Błońska-Charchut, Ewa Baranowska-Jojko, Tomasz Kuta

      9.45 – 10.05 Przerwa

      10.05 – 11.20 Warsztaty cz. 1

      a) Julita Błońska-Charchut 

      warsztat: A jeśli to… to co? Działania arteterapeutyczne w poszukiwaniu kodów przeszłości

      b) Ewa Baranowska-Jojko

      warsztat: Do czego mocniej bije Twoje serce?

      11.20 – 11.40 Przerwa

      11.40 – 12.55 Warsztaty cz. 2

      a) Katarzyna Leszczyna

      warsztat: Arteterapia kliniczna dzieci i młodzieży

      b) Karolina Oliniewicz

      warsztat: Narzędziownik. Masz go w sobie

      12.55 – 13.15 Przerwa

      13.15 – 14.30 Warsztaty cz. 3

      a) Katarzyna Grysko

      warsztat: Cześć, ciało! - nawiązywanie autentycznego dialogu z ciałem poprzez ruch i rysunek jako metoda poszerzająca świadomość ciała i jego stanów

      b) Joanna Bronisławska    

      warsztat:  W eMOCjach jest MOC - jak dźwięki pomagają wyrazić siebie.
      Warsztaty dźwiękowe

      14.30 Zakończenie konferencji

      Koszt: 120 zł /osoba

      Formularz zgłoszeniowy:

      Formularz__zgL._ARTETERAPIA_CDNwSosnowcu.docx

      Formularz__zgL._ARTETERAPIA_CDNwSosnowcu.pdf

       

       

      Prowadzący:

      Ewa Baranowska-Jojko, warsztat: Do czego mocniej bije Twoje serce?

      Absolwentka studiów pedagogicznych i studiów podyplomowych oraz kursów kwalifikacyjnych z zakresu sztuki i arteterapii. Członkini Stowarzyszenia Arteterapeutów Polskich „Kajros”, gdzie kieruje sekcją arteterapii rozwojowej. Posiada ponad 15 letnią praktykę z dziećmi i osobami dorosłymi w prowadzeniu warsztatów z zakresu arteterapii rozwojowej. Ekspertka zewnętrzna z zakresu wykorzystania elementów arteterapii w pracy dydaktyczno-wychowawczej dla nauczycieli w ramach projektu „Wyższa jakość edukacji w Sosnowcu”, Urząd Miasta Sosnowiec. Autorka publikacji i książek: „Arteterapia dla dzieci. Propozycje ćwiczeń plastycznych i pomysły na dialogi z najmłodszymi”, „Rozwojowa kreska. Ćwiczenia plastyczne z elementami arteterapii”. Jest pomysłodawczynią i współautorką książki dla dzieci „Rozwojowe wzgórze. Program rozwoju osobistego dla dzieci z elementami arteterapii”. Również stale współpracuję z ogólnopolskimi czasopismami dla specjalistów i rodziców. Laureatka zwycięskiej akcji konkursowej (2016) Projekt dla dzieci – prosta składana książeczka do poznania samego siebie w ramach projektu edukacyjno-artystycznego „Do Sztuki Gotowi Start!” BWA Katowice. W ramach XVIII Festiwalu Ars Cameralis współprowadziła razem z artystką Agnieszką Jaworek warsztaty dla dzieci „Więcej Światła w Pszczynie”. Autorka wybranych ćwiczeń – Komorebi, zeszyt ćwiczeń inspirowanych naturą. Galeria Sztuki Współczesnej BWA, Katowice. Współautorka gry rozwojowej „Głaskotki”.

      Opis warsztatów:

      Warsztat „Do czego mocniej bije twoje serce?” to warsztat, który podpowiada jak sięgając do ćwiczeń plastycznych z elementami arteterapii można w bezpieczny sposób pomóc dziecku na tle grupy odszukać, czy też wzmocnić jego zasoby osobiste oraz dotrzeć do jego świata wartości, co może przyczynić się również do wzmocnienia jego odporności psychicznej. Szczególnie polecany jest dla nauczycieli, którzy pracują z dziećmi przedszkolnymi i w kasach I-III.

      Katarzyna Leszczyna, warsztat: Arteterapia kliniczna dzieci i młodzieży

      Ukończyła studia magisterskie z pedagogiki artystycznej o specjalności malarstwo sztalugowe oraz ceramika w Uniwersytecie Śląskim, a także studia magisterskie z pielęgniarstwa w Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Absolwentka studiów podyplomowych z arteterapii, a także psychoterapii dzieci i młodzieży. Obecnie kształci się na studiach magisterskich z psychologii, a także w studium arteterapii klinicznej. Posiada liczne kursy specjalizacyjne oraz specjalizacje, w tym z pielęgniarstwa psychiatrycznego. Przez 9 lat pracowała w ŚUM
      w Katowicach w Zakładzie Pielęgniarstwa Neurologicznego i Psychiatrycznego Katedry Neurologii, obecnie w Centrum Psychiatrii w Katowicach. Nauczycielka akademicka. Wykłada m.in. psychiatrię oraz arteterapię. Związana z kilkoma uczelniami w województwie śląskim. Swoje doświadczenie zawodowe zdobyła także pracując w oddziale psychiatrii dzieci i młodzieży, a także Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym. Jako prelegentka brała udział w licznych konferencjach naukowych, jest także autorką publikacji z zakresu arteterapii i pielęgniarstwa psychiatrycznego.

      Opis warsztatów:

      Warsztat „Arteterapia kliniczna dzieci i młodzieży” ma na celu zaznajomić odbiorcę z mechanizmami działania terapii przez sztukę. Poprzez pokazanie prac pacjentów zmagających się z różnymi zaburzeniami psychicznymi (m.in. takich jak: zaburzenia afektywne, psychozy, zaburzenia zachowania i emocji, zaburzenie osobowości typu borderline, osobowość narcystyczna, uzależnienie od substancji psychoaktywnych, zaburzenia lękowe, ADHD, spectrum autyzmu, zaburzenia odżywiania) pragnę pokazać potrzebę wizualizacji i zmaterializowania za pomocą technik artystycznych „obrazów podświadomości” jako symboli doświadczeń indywidualnych, każdego z pacjentów.

      Często nie są to prace „atrakcyjne dla oka”, ale to przecież nie o to chodzi. Najważniejsze, że są one rzeczywistym obrazem osobowości drugiego człowieka, jego zmaganiem się z problemami, z chorobą, pokazaniem samotności, przygnębienia, wielokrotnej utraty godności, odczuwania lęku i beznadziejności. Będzie to również warsztat zmuszający odbiorcę do osobistej refleksji nad życiem m.in. za pomocą malarstwa intuicyjnego.

      Joanna Bronisławska,  warsztat: W eMOCjach jest MOC - jak dźwięki pomagają wyrazić siebie. Warsztaty dźwiękowe

      Asi Mina aka Joanna Bronisławska – artystka dźwiękowa, performerka, edukatorka i aktywistka. Muzyka jest dla niej pretekstem do spotkań, rozmów, działania i rozwoju. Związana z niezależną wytwórnią mik.musik.! Połowa duetu Mołr Drammaz. Komponuje, pisze słowa, gra i śpiewa. Prowadzi liczne autorskie warsztaty. Chętnie współpracuje z ludźmi i instytucjami. Tworzy Muzykodrom - stację lotów muzycznych, miejsce spotkań i pracy z dźwiękiem w KMO w Katowicach. Prowadzi Aukso 4 Kids cykl koncertów dla rodzin oraz „M.U.ZY.K.A. w Aukso” koncerty dla szkół w tyskiej Mediatece. Wykłada w GWSP w Chorzowie na kierunku arteterapia. Współtworzy Akademię Młodego Wieku na ASP w Katowicach. Biegnie, czyta, słucha i rozmyśla.

      Opis warsztatów:

      Emocje to temat który dotyczy wszystkich, bez względu na wiek, płeć,  status społeczny, grupę etniczną, fenotyp, zainteresowania, przekonania, wyznania czy role społeczne.Emocje są i już.Są różne i też różnie sobie z nimi radzimy. Trwają długo lub krótko a to oznacza, że związane są z czasem, z tempem, z rytmem. Mają swoją ciekawą dynamikę.Aby w pełni przeżyć życie, potrzebujemy doświadczyć i wyrazić je wszystkie.To nie zawsze jest łatwe. Nikt nas nie uczy jak je wydobyć i oswoić, a im emocje trudniejsze i bardziej złożone, tym większą będziemy odczuwać samotność i brak zrozumienia.Zapraszam Was do poszukiwania dźwiękowych dróg wyrażania emocji.

      Muzyka jest doskonałym medium do pracy z emocjami. Dlaczego? Ponieważ z jednej strony wyzwala je, a z drugiej potrafi ukoić.Brzmienia mogą coś w nas budzić jak alarm budzika i usypiać jak kołysanka lub biały szum.Może to się rozegrać na o wiele głębszym poziomie niż funkcjonalność.

      Muzyka potrafi wyrazić, to co nieuchwytne, opisać to czego słowa i obrazy nie potrafią.Dociera tam, gdzie nie ma dostępu zapach, ruch czy masaż. Jest poza intelektem.W tym ujęciu, staje się jakby nową odrębną emocją.Poczujmy MOC która w nich tkwi, jest to widoczne już nawet na poziomie słowa eMOCje.Będziemy kierować się podziałem emocji amerykańskiego psychologa i pioniera w dziedzinie badań emocji i ich ekspresji ruchowo-mimicznej Paul'a Ekman'a, który widział je jako koło  podstawowych emocji, podobnie jak barwy, których mieszanki tworzą nowe kolory i odcienie.Z wykorzystaniem głosów, ciała, przedmiotów i instrumentów zagramy to co nam w duszach gra.

       

      Julita Błońska-Charchut, warsztat: A jeśli to… to co? Działania arteterapeutyczne w poszukiwaniu kodów przeszłości

      Psychoterapeutka w nurcie Gestalt. Ukończyła Szkołę Psychoterapeutów i Trenerów Gestalt w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie. Jest również członkinią Polskiego Towarzystwa Psychoterapeutów Gestalt i European Association for Gestalt Therapy (EAGT) oraz superwizorem PTPG. Ponadto, pedagog specjalny, nauczyciel dyplomowany i wykładowczyni akademicka. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi.

      Opis warsztatów:

      Kody to treść , którą otrzymujemy przez większą część naszego życia od ważnych autorytetów. To właśnie one wpływają na nas i wyznaczają funkcjonowanie dziecka na różnych etapach edukacji i w życiu dorosłym. Poszukiwanie w drodze od nieświadomego do świadomego JA towarzyszyć będzie uczestnikom w czasie warsztatu. Jak usłyszeć kod , jak go odczytać i odkodować ,by dzieci mogły iść w życie do dorosłości z poczuciem własnej wartości.

      Karolina Oliniewicz, warsztat: Narzędziownik. Masz go w sobie

      Dyplomowana arteterapeutka. Psychoterapeutka Gestalt w trakcie szkolenia. Edukatorka kulturalna. Aktywistka społeczna współpracująca z osobami wykluczonymi społecznie, mniejszościami etnicznymi. Udziela wsparcia osobom ze środowiska LGBTQIA+ i GSRD. Założycielka i członkini stowarzyszenia arteterapeutycznego Art-Szychta, z ramienia którego wraz z innymi członkiniami kolektywu prowadzi projekt profilaktyczny w szkołach podstawowych w Piekarach Śląskich. Pracuje z dziećmi, osobami dorosłymi oraz seniorami, zarówno indywidualnie, jak i grupowo. Prowadzi prywatną praktykę Arte-fakt. Psychoterapia w Gliwicach. W pracy najważniejsza jest dla niej wspierająca relacja w procesie. Swoją pracę poddaje regularnej, indywidualnej
      i grupowej superwizji.

      Opis warsztatów:

      Co łączy dziecko i osobę prowadzącą zajęcia w procesie arteterapeutycznym? Dlaczego najważniejsze jest w nim tu-i-teraz? W jaki sposób prowadzić dialog w trakcie sesji? Czy istnieje mityczne, podstawowe narzędzie pracy? Moim zdaniem tak!

      Na te i inne pytania odpowiemy wspólnie w trakcie warsztatu Narzędziownik - masz go w sobie. Spotkanie prowadzone w nurcie humanistyczno-doświadczeniowym będzie oscylowało wokół zagadnienia zasobów nauczycieli, pedagogów i innych osób współpracujących z dziećmi i młodzieżą jako podstawy pracy terapeutycznej. 

      Katarzyna Grysko, warsztat: Cześć, ciało! - nawiązywanie autentycznego dialogu z ciałem poprzez ruch i rysunek jako metoda poszerzająca świadomość ciała i jego stanów

      Tancerka i dyplomowana arteterapeutka. Od lipca 2021 roku prowadzi swoją działalność jako Listopadowy Projekt, dzięki której realizuje projekty artystyczne, edukacyjne i arteterapeutyczne. Ukończyła roczne szkolenie z technik terapii tańcem i analizy ruchu wg Labana w Warszawie. Jest współzałożycielką Stowarzyszenia Art-Szychta, które realizuje działania profilaktyczne i arteterapeutyczne. Najczęściej pracuje z dziećmi realizując  projekty, w których używa narzędzia arteterapii i choreoterapii. Pracowała także z osobami w wieku senioralnym, osobami z zaburzeniami psychicznymi i osobami z mniejszości narodowych.
      W warsztatach często odnosi się do relacji ze światem przyrody, ponieważ uznaje bezwarunkowo jego terapeutyczny wpływ na człowieka oraz do autentycznej relacji z ciałem, jako partnerem w odbieraniu świata. Interesuje się fenomenologicznym podejściem do ciała. Opracowała autorski program kursu choreoterapii i tańca terapeutycznego dla pedagogów, terapeutów, edukatorów i wszystkich osób zainteresowanych wykorzystaniem ruchu i tańca.

      Opis warsztatów:

      "Cześć, ciało! - nawiązywanie autentycznego dialogu z ciałem poprzez ruch i rysunek jako metoda poszerzająca świadomość ciała i jego stanów"Warsztat rozwojowy „Cześć, ciało” to spotkanie łączące w sobie pracę z człowiekiem poprzez ruch i taniec, słowo i rysunek.Człowiek w swojej podmiotowości jest połączeniem różnych zasobów i modalności. Gdy doświadczamy świata, doświadczamy go na wielu płaszczyznach - zmysłowo, w ruchu, angażując różne obszary skojarzeń i metafor. Łatwiej nam doświadczać, niż opowiadać o doświadczeniu, ponieważ zjawiska, które dzieją się wokół nas i w nas, są trudne do zdefiniowania. Wszystko, co wiąże się z przyjmowaniem świata: widzenie go, słyszenie, czucie, przekraczanie - zaczyna się i kończy w ciele, w jego ruchu w sobie i w przestrzeni.Traktujemy ciało jako własność, odbierając mu podmiotowość i stawiając w roli służebnej wobec nas.A gdyby tak pomyśleć o ciele, jako o partnerze w życiu?Gdyby potraktować je jako towarzysza codziennych zdarzeń?Gdyby tak nawiązać z nim dialog? Jak by to było?Podczas warsztatu „Cześć, ciało” będziemy nawiązywać dialog z ciałem. Poszukamy sposobów na podarowanie mu naszej uważności. Będziemy poszerzać świadomość jego istnienia, mapując jego różne stany poprzez ruch, rysunek i słowo. Zaprosimy ciało do procesu i zastanowimy się wspólnie, w czym taki proces może pomóc młodym ludziom oddalonym od kontaktu ze swoim ciałem, a przez to z samymi sobą i jak można wykorzystać narzędzie dialogu z ciałem w pracy nad uważnością, czułością i komunikacją z innymi

      Tomasz Kuta

      Psycholog, logopeda, pedagog. Absolwent studiów z zakresu podstaw psychoterapii w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Asystent w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, również tam menadżer kierunku studiów psychologia. Dyplomowany i certyfikowany arteterapeuta. Kieruje sekcją arteterapii klinicznej i artepsychoterapii Stowarzyszenia Arteterapeutów Polskich Kajros. Superwizor dla osób ubiegających się o certyfikat Edukatora Arteterapii. Od 14 lat prowadzi zajęcia z teatroterapii, choreoterapii i terapii przez ruch dla dzieci i młodzieży. Jest autorem warsztatów arteterapeutycznych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, wykluczonych społecznie, a także zagrożonych wykluczeniem. W 2016 roku, w ramach obchodów „Wrocław 2016. Europejska Stolica Kultury”, prowadził zajęcia dla praktyków teatru, krytyków teatralnych, animatorów społecznych, dziennikarzy oraz doktorantów. Kierownik merytoryczny studiów z zakresu arteterapii, arteterapii w podejściu klinicznym, a także terapii dzieci i młodzieży. Współpracuje z uczelniami prowadząc konwersatoria, wykłady i ćwiczenia z szeroko rozumianej terapii przez sztukę, psychologii oraz pedagogiki. Autor publikacji naukowych dotyczących niepełnosprawności oraz arteterapii. Opracował autorski program Arteterapeutyczny trening umiejętności społecznych”, który skierowany jest dla dzieci i młodzieży

       

       

       

    • Instytut Dyskursu i Dialogu oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu serdecznie zapraszają na szkolenie stacjonarne na temat: IV Władza (gra). ZMIANA TERMINU
     • Instytut Dyskursu i Dialogu oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu serdecznie zapraszają na szkolenie stacjonarne na temat: IV Władza (gra). ZMIANA TERMINU

     •  

      Instytut Dyskursu i Dialogu oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu serdecznie zapraszają na szkolenie stacjonarne na temat: IV Władza (gra)

       

      Szkolenie stacjonarne dla nauczycieli, edukatorów, pracowników młodzieżowych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę w zakresie edukacji medialnej, rozpoznawania propagandy, manipulacji, fake newsów.

      Szkolenie realizowane jest w ramach projektu Erasmus+ "Bądź świadomy, zaangażowany, krytyczny vol. 2" i dofinansowane ze środków Unii Europejskiej.

      Szkolenie obejmuje wprowadzenie teoretyczne do tematyki oraz część praktyczną.

      Każdy uczestnik otrzyma egzemplarz gry. Jeśli szkoły będą chciały więcej gier, istnieje możliwość dokupienia ich od INDID. Koszt jednej gry to ok. 450 zł.

       

      Warunkiem udziału w szkoleniu jest:

      - praca z młodzieżą w wieku 13+

      - złożenie deklaracji przeprowadzenia po szkoleniu jednego warsztatu z wykorzystaniem gry z młodzieżą (min 10 osobową grupą, ale może być większa:)  oraz zaraportowanie zrealizowania warsztatu na dostarczonym  wzorze raportu.

      Szkolenie jest bezpłatne

      Liczba uczestników: 10 osób z różnych szkół/instytucji

      Prowadząca: Sara Smyczek-Gołębiewska. Więcej informacji o prowadzącej: https://indid.pl/sara-smyczek-golebiewska/

      O grze: IV Władza: https://indid.pl/czwarta-wladza/

       

      TERMIN: 15 maja 2024 r. godz. 16.30

      Miejsce: CDN w Sosnowcu, ul. Białostocka 17

       

      Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/LPwpHH9Lspo2wThQA

       

    • Zapraszamy nauczycieli/psychologów/pedagogów na szkolenie stacjonarne dla realizatorów programu ISKRA Odporności. Termin: 03 i 05 czerwca2024 r. (poniedziałek, środa) godz. 9.00 - 15.00
     • Zapraszamy nauczycieli/psychologów/pedagogów na szkolenie stacjonarne dla realizatorów programu ISKRA Odporności. Termin: 03 i 05 czerwca2024 r. (poniedziałek, środa) godz. 9.00 - 15.00

     • Zapraszamy nauczycieli/psychologów/pedagogów na

      szkolenie stacjonarne dla realizatorów programu

      ISKRA Odporności

      Szkolenie finansowane ze środków Gminy Sosnowiec
      w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii

       

      ISKRA Odporności to program profilaktyki uniwersalnej i promocji zdrowia psychicznego przeznaczony do realizacji z uczniami w wieku 11-15 lat. Ma na celu wspieranie odporności rozumianej jako umiejętność kontrolowania sposobu reagowania na trudne wydarzenia oraz radzenia sobie ze stresem i wyzwaniami.
      W trakcie 11 spotkań prowadzonych przez wychowawcę uczniowie poznają sposoby wzmacniania odporności psychicznej oraz budowania wewnętrznej siły poprzez dostrzeganie i rozwijanie swoich mocnych stron. Program został zbudowany na podstawie teorii naukowych oraz metod o potwierdzonej skuteczności z zakresu:

      • terapii poznawczo-behawioralnej
      • psychologii pozytywnej
      • koncepcji mindfulness (uważnej obecności).

      Program ISKRA Odporności jest wdrażany w Polsce na podstawie umowy licencyjnej zawartej pomiędzy Centrum Pozytywnej Edukacji – niepubliczną placówką doskonalenia nauczycieli o zasięgu ogólnopolskim i angielską fundacją Partnership for Children. Każda osoba przed przystąpieniem do realizacji programu jest zobowiązana do podpisania oświadczenia o przestrzeganiu praw autorskich. Więcej informacji na temat szkolenia na stronie:

       

      https://www.pozytywnaedukacja.pl/programy/iskra-odpornosci-menu-alias/iskra-o-programie-menu-item

       

      Adresaci szkolenia: wychowawcy klas 4-8, pedagodzy, psycholodzy szkół podstawowych

       

      Prowadzące: trenerki CDN w Sosnowcu -  Joanna Leś i Dorota Szewczyk

       

      Czas trwania szkolenia: 12 godzin dydaktycznych (2 x 6 godzin/dwa dni)

      Data i godzina realizacji szkolenia: TERMIN ZOSTANIE PODANY WKRÓTCE

      Miejsce szkolenia: CDN w Sosnowcu, ul. Białostocka 17

       

      Koszt:

      • dla placówek sosnowieckich  - bezpłatnie (realizacja programu z uczniami w jednej wybranej klasie w roku szkolnym 2024/2025)
      • dla placówek spoza Sosnowca – 600 zł od osoby

       

      zgłoszenia na szkolenie poprzez link

      https://forms.gle/Dj2FEpE9S4xEGZW99

       

       

    • Szkolenie ONLINE: Podnoszenie jakości wsparcia dla ucznia o specjalnych potrzebach edukacyjnych w klasie zróżnicowanej dydaktycznie. Termin 08.04.2024 r. (poniedziałek) godz. 17.00
     • Szkolenie ONLINE: Podnoszenie jakości wsparcia dla ucznia o specjalnych potrzebach edukacyjnych w klasie zróżnicowanej dydaktycznie. Termin 08.04.2024 r. (poniedziałek) godz. 17.00

     • Zapraszamy na szkolenie ONLINE:

      Podnoszenie jakości wsparcia dla ucznia o specjalnych potrzebach edukacyjnych w klasie zróżnicowanej dydaktycznie.

      szkolenie nr 53

      Prowadząca:  Stanisława Stus

      Adresaci: nauczyciele edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, nauczyciele klas 4–8 SP

      Program:                                                                                                                          

      • O dostosowywaniu wymagań edukacyjnych.
      • Sposoby indywidualizacji pracy z uczniem z uwzględnieniem jego potencjału i potrzeb         w zespole klasowym.
      • Ocena kształtująca i informacja zwrotna jako narzędzia motywujące.

      Czas trwania szkolenia: 3 godziny dydaktyczne

      Data i godzina realizacji szkolenia: 08.04.2024 r. (poniedziałek) godz. 17.00

      Miejsce – szkolenie ONLINE, na podany w formularzu adres e-mail zostanie wysłany link do platformy (prosimy o sprawdzenie SPAM-u).

       Warunki techniczne udziału w szkoleniu:

      • Dostęp do internetu (bardzo słabe łącze może spowodować zacinanie się obrazu podczas wydarzenia).
      • Zaleca się korzystanie z komputera (ze względu na komfort odbioru prezentowanych treści), choć możliwe jest również skorzystanie z urządzeń mobilnych (smartfonów, tabletów).
      •  Niezbędne jest włączenie dźwięku w urządzeniu, z którego korzystamy lub użycie słuchawek podłączonych do sprzętu odtwarzającego webinar.
      • Zaleca się korzystać z najaktualniejszych wersji przeglądarek.

      Koszt szkolenia: 1 osoba – 60 zł

      Formularz zgłoszeniowy należy przesłać  na adres e-mail: cdn.sekretariat@cdnsosnowiec.edu.pl 

    • Stowarzyszenie Moc Wsparcia oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu serdecznie zapraszają na superwizję dla liderów ds. ochrony dzieci. Termin: 10.04.2024 r., godz. 9.00-12.00
     • Stowarzyszenie Moc Wsparcia oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu serdecznie zapraszają na superwizję dla liderów ds. ochrony dzieci. Termin: 10.04.2024 r., godz. 9.00-12.00

     • Stowarzyszenie Moc Wsparcia oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu serdecznie zapraszają na superwizję dla liderów ds. ochrony dzieci

       

      Termin: 10.04.2024 r., godz. 9.00-12.00

      Miejsce: Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu, ul. Białostocka 17

      Nowe przepisy prawa wymusiły pojawienie się nowej roli w strukturach oświatowego systemu ochrony dzieci - lidera ds. ochrony dzieci.

      Jest to osoba, która w instytucji jest odpowiedzialna za koordynowania Polityki i realizację działań
      w zakresie rozpoznawania i uruchamiania interwencji w sytuacji ujawnienia krzywdzenia. Od osoby w tej roli wymaga się wiedzy specjalistycznej i kompetencji do pracy z dzieckiem. Może to generować różne pytania i wątpliwości.

       

      Superwizja jest jedną z najbardziej efektywnych metod wsparcia i rozwoju kompetencji w zawodach związanych z pomaganiem, w tym także w obszarze pozaklinicznej pracy z dziećmi (szkoła, przedszkole, świetlica).

       

      Spotkania w ramach superwizji, to proces partnerskiej refleksji, podczas której superwizor tworzy przestrzeń dla szerszego spojrzenia i lepszego zrozumienia relacji pomagacza z klientem (kontakt z grupą lub osobą). Tak uzyskany wgląd stanowi podstawę do lepszego rozumienia tego co się dzieje  w kontakcie i poszukiwania potencjalnych rozwiązań w napotykanych trudnościach.

       

      Zapraszamy Cię do udziału w bezpłatnej superwizji grupowej, podczas której będziesz miał możliwość wzmocnienia własnych kompetencji w obszarze Twojej zawodowej pracy z dziećmi. Model pracy superwizyjenj oparty je na wieloletnim doświadczeniu superwizorskim praktyków Stowarzyszenia, którzy prezentują najwyższy poziom kompetencji merytorycznych potwierdzony Certyfikatem Superwizora PTP.

      Liczba miejsc ograniczona

      Zapisy: grupa zamknięta

    • Szkolenie stacjonarne: Zbliża się koniec stażu – co robić?! Awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego. Termin 15.04.2024 r. (poniedziałek) godz. 17.00
     • Szkolenie stacjonarne: Zbliża się koniec stażu – co robić?! Awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego. Termin 15.04.2024 r. (poniedziałek) godz. 17.00

     • Zapraszamy na szkolenie stacjonarne:

      Zbliża się koniec stażu – co robić?!

      Awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego

       

      Adresaci: nauczyciele kończący staż na stopień awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego NA STARYCH ZASADACH

      Prowadzący:  ks. kan. dr Michał Borda

      Program:                                                                                                                          

      • Akty prawne dotyczące awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego.
      • Analiza wymagań.
      • Dokumentacja
      • Konsultacje

      Czas trwania szkolenia: 3 godziny dydaktyczne

      Data i godzina realizacji szkolenia: 15.04.2024 r. (poniedziałek) godz. 17.00

      Miejsce – adres realizacji szkolenia:                                                                                                                                             

      Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu, ul. Białostocka 17 (w budynku szkoły)

      Koszt szkolenia: 1 osoba – 60 zł

      Formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres e-mail: cdn.sekretariat@cdnsosnowiec.edu.pl 

       

    • Szkolenie stacjonarne nt.: Praca z dziećmi krzywdzonymi. Rozpoznawanie symptomów krzywdzenia dzieci – cz. 1 Podejmowanie interwencji w sytuacji krzywdzenia dzieci – cz. 2 Termin 3 i 4 kwietnia 2024 r. godz. 8.30 – 17.00 (środa, czwartek).
     • Szkolenie stacjonarne nt.: Praca z dziećmi krzywdzonymi. Rozpoznawanie symptomów krzywdzenia dzieci – cz. 1 Podejmowanie interwencji w sytuacji krzywdzenia dzieci – cz. 2 Termin 3 i 4 kwietnia 2024 r. godz. 8.30 – 17.00 (środa, czwartek).

     • Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu zaprasza do udziału
      w szkoleniu stacjonarnym nt.:
      Praca z dziećmi krzywdzonymi

      Rozpoznawanie symptomów krzywdzenia dzieci – cz. 1

      Podejmowanie interwencji w sytuacji krzywdzenia dzieci – cz. 2

       

      Czas trwania: 20 h dydaktycznych (2 x 10 godzin/dwa dni)

      Termin: 3 i 4 kwietnia 2024 r. godz. 8.30 – 17.00 (środa, czwartek)

      Miejsce: CDN w Sosnowcu, ul. Białostocka 17

      Forma: warsztaty

      Adresaci:

      • dyrektorzy i dyrektorki sosnowieckich placówek oświatowych;
      • nauczycielki i nauczyciele sosnowieckich placówek oświatowych;
      • pedagożki i pedagodzy sosnowieckich placówek oświatowych;
      • psycholożki i psycholodzy sosnowieckich placówek oświatowych;

      Temat szkolenia: Rozpoznawanie symptomów krzywdzenia dzieci – cz. 1

      Cele szkolenia

      • uwrażliwienie na problem krzywdzenia dzieci;
      • przekazanie podstawowej wiedzy na temat form krzywdzenia dzieci;
      • przekazanie wiedzy na temat czynników ryzyka krzywdzenia;
      • przekazanie wiedzy na temat symptomów u dzieci doświadczających krzywdzenia i wykorzystywania seksualnego;
      • zwiększenie umiejętności w zakresie identyfikowania krzywdzenia dzieci.

      Program szkolenia

      • rodzaje i formy krzywdzenia dzieci;
      • czynniki ryzyka krzywdzenia dzieci;
      • mity i stereotypy na temat krzywdzenia dzieci;
      • psychologiczny obraz dziecka krzywdzonego;
      • specyfika ujawnienia przez dziecko krzywdzenia;
      • przygotowanie specjalisty do rozmowy z dzieckiem.


      Temat szkolenia: Podejmowanie interwencji w sytuacji krzywdzenia dzieci – cz. 2

      Cele szkolenia

      • zwiększenie gotowości do podejmowania interwencji;
      • nabycie umiejętności podjęcia interwencji prawnej i psychologicznej;
      • nabycie umiejętności prowadzenia rozmowy interwencyjnej z dzieckiem krzywdzonym;
      • nabycie umiejętności rozmowy z rodzicem „niekrzywdzącym”.

      Program szkolenia

      • warunki i zasady kontaktu z dzieckiem, które mogło doświadczyć krzywdzenia
      • interwencja psychologiczna a interwencja prawna;
      • obawy i potrzeby psychologiczne dziecka w sytuacji podejmowania interwencji;
      • cel, zakres i zasady prowadzenie rozmowy z dzieckiem;
      • rozmowa z rodzicem/opiekunem na temat podejrzeń krzywdzenia dziecka;
      • warunki sprzyjające nawiązaniu kontaktu z rodzicem/opiekunem dziecka;
      • cele, zakres i przebieg rozmowy z rodzicem/opiekunem w sytuacji konieczności podjęcia interwencji.

      Prowadzenie:

      Aleksandra Stawecka-Kunkel (Stowarzyszenie Moc Wsparcia)

      ukończyła studia magisterskie na kierunku Pedagogika resocjalizacyjna
      z profilaktyką społeczną oraz Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego. Otrzymała dyplom 4-letniej Szkoły Psychoterapii Psychodynamicznej Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Uczestniczyła w licznych szkoleniach m.in. z zakresu diagnozy i pracy z dziećmi i młodzieżą z problematyką zaburzeń przywiązania. W zawodzie pracuje od 2008 roku. Zajmuje się psychoterapią indywidualną dzieci, młodzieży i dorosłych oraz psychoterapią grupową dorosłych. Pracuje między innymi  w  Centrum Zdrowia Psychicznego Feniks w Sosnowcu oraz Centrum Pomocy Dzieciom Stowarzyszenia Moc Wsparcia.

      Adrian Drdzeń (Stowarzyszenie Moc Wsparcia)

      psycholog, trener rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Certyfikowany superwizor IPZ PTP. Rekomendowany trener w zakresie rozpoznawania i interwencji w przypadku krzywdzenia dzieci. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, warsztatów, treningów.

       

      Koszt za osobę: 500 zł

    • Szkolenie stacjonarne: Zbliża się koniec stażu – co robić?! Awans zawodowy na stopień nauczyciela dyplomowanego. Termin 16.04.2024 r. (wtorek) godz. 17.00
     • Szkolenie stacjonarne: Zbliża się koniec stażu – co robić?! Awans zawodowy na stopień nauczyciela dyplomowanego. Termin 16.04.2024 r. (wtorek) godz. 17.00

     • Zapraszamy na szkolenie stacjonarne:

      Zbliża się koniec stażu – co robić?!

      Awans zawodowy na stopień nauczyciela dyplomowanego

       

      Adresaci: nauczyciele kończący staż na stopień awansu zawodowego na nauczyciela dyplomowanego NA STARYCH ZASADACH

      Prowadzący:  ks. kan. dr Michał Borda

      Program:                                                                                                                          

      • Akty prawne dotyczące awansu zawodowego na stopień nauczyciela dyplomowanego.
      • Analiza wymagań.
      • Dokumentacja
      • Konsultacje

      Czas trwania szkolenia: 3 godziny dydaktyczne

      Data i godzina realizacji szkolenia: 16.04.2024 r. (wtorek) godz. 17.00

      Miejsce – adres realizacji szkolenia:                                                                                                                                             

      Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu, ul. Białostocka 17 (w budynku szkoły)

      Koszt szkolenia: 1 osoba – 60 zł

      Formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres e-mail: cdn.sekretariat@cdnsosnowiec.edu.pl 

       

    • Szkolenie ONLINE: Świat wartości dziecka we wczesnej edukacji. Termin 16.04.2024 r. (wtorek) godz. 17.00
     • Szkolenie ONLINE: Świat wartości dziecka we wczesnej edukacji. Termin 16.04.2024 r. (wtorek) godz. 17.00

     • Zapraszamy na szkolenie ONLINE:

      Świat wartości dziecka we wczesnej edukacji

      szkolenie nr 65

      Prowadząca:  Elżbieta Brol

      Adresaci: nauczyciele edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

      Program:                                                                                                                          

      • Rozwój społeczno-emocjonalny dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
      • Wartości i ich znaczenie we współczesnym świecie.
      • Jak wspierać dzieci w kształtowaniu postaw – wskazówki dla nauczyciela.
      • Inspirujące pomysły na zajęcia pomagające dzieciom w prawidłowym rozwoju.

      Czas trwania szkolenia: 3 godziny dydaktyczne

      Data i godzina realizacji szkolenia: 16.04.2024 r. (wtorek) godz. 17.00

      Miejsce – szkolenie ONLINE, na podany w formularzu adres e-mail zostanie wysłany link do platformy (prosimy o sprawdzenie SPAM-u).

       Warunki techniczne udziału w szkoleniu:

      • Dostęp do internetu (bardzo słabe łącze może spowodować zacinanie się obrazu podczas wydarzenia).
      • Zaleca się korzystanie z komputera (ze względu na komfort odbioru prezentowanych treści), choć możliwe jest również skorzystanie z urządzeń mobilnych (smartfonów, tabletów).
      •  Niezbędne jest włączenie dźwięku w urządzeniu, z którego korzystamy lub użycie słuchawek podłączonych do sprzętu odtwarzającego webinar.
      • Zaleca się korzystać z najaktualniejszych wersji przeglądarek.

      Koszt szkolenia: 1 osoba – 60 zł

      Formularz zgłoszeniowy należy przesłać  na adres e-mail: cdn.sekretariat@cdnsosnowiec.edu.pl 

    • Zapraszamy nauczycieli/psychologów/pedagogów na szkolenie stacjonarne dla realizatorów programu SŁOWA są OKNAMI lub ŚCIANAMI. Termin: 16 i 17 kwietnia 2024 r., godz. 10.00 - 17.00
     • Zapraszamy nauczycieli/psychologów/pedagogów na szkolenie stacjonarne dla realizatorów programu SŁOWA są OKNAMI lub ŚCIANAMI. Termin: 16 i 17 kwietnia 2024 r., godz. 10.00 - 17.00

     • Zapraszamy nauczycieli/psychologów/pedagogów na szkolenie stacjonarne:

      dla realizatorów programu

      SŁOWA są OKNAMI  lub ŚCIANAMI

       

      Szkolenie finansowane ze środków Gminy Sosnowiec
      w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii

       

      Program powstał na bazie idei Porozumienia bez Przemocy dr psychologii Marshalla Rosenberga w ramach profilaktyki uniwersalnej. Umożliwia wspomaganie rozwoju osobowości uczestników procesu edukacyjnego oraz wzmocnienie kontaktu ze sobą i otoczeniem tak, aby ich relacje były autentyczne, uczciwe, pełne zrozumienia i empatii. Poprawia zdrowie psychiczne i odporność oraz wpływa na większą efektywność procesów dydaktycznych, lepsze samopoczucie uczniów, zdrowie i odporność psychiczną, co przekłada się na ich odpowiedzialne zachowanie, postawy i relacje społeczne.

      Wdrażanie programu w szkole (klasie) pozwala nauczycielom poszerzyć praktyczne umiejętności w obszarach zarządzania klasą i indywidualizowania nauczania, by zwiększyć motywację uczniów do nauki, budowania pozytywnych relacji z uczniami i z rodzicami, kreowania dobrego klimatu w klasie.

       

      Cele szkolenia:

      • działanie na rzecz zdrowia psychofizycznego młodzieży w wieku 10-18 lat,
      • rozwój umiejętności wychowawczych nauczycieli,
      • przedstawienie idei NVC Porozumienie bez Przemocy Marshalla Rosenberga
      • poznanie narzędzi wspierających budowanie więzi i rozwijających umiejętność konstruktywnego komunikowania się, zapobieganie konfliktom i nieporozumieniom poprzez zastosowanie konstruktywnego dialogu
      • budowanie relacji poprzez umiejętność słuchania, nazywania uczuć i rozpoznawania potrzeb.

      Cykl 16 jednogodzinnych warsztatów prowadzonych przez realizatorów programu SOŚ

      w empatycznej atmosferze pomoże młodzieży:

      • uzyskać lepsze samopoczucie, motywację do nauki, pracy i kreatywności oraz zmniejszenie stresu,

      • nazywać i wyrażać swoje uczucia oraz rozpoznawać i konstruktywnie zaspakajać swoje potrzeby

      • zerwać z szablonami myślenia, które prowadzą do gniewu i depresji

      • wzmacniać poczucie własnej wartości,

      • wziąć odpowiedzialność za swoje myśli, uczucia i postępowanie, bez oceny, krytyki i ataku

      • pogłębić relacje z rówieśnikami i dorosłymi poprzez wyrażanie próśb, wdzięczności, a także odmowy,

      • zapobiegać konfliktom i rozwiązywać je poprzez empatyczny kontakt,

      • osiągnąć emocjonalną stabilizację.

       

      Uczestnicy szkolenia otrzymują:

      • 16 godzinne warsztaty (w czasie 2 dni) prowadzone przez Certyfikowanego TRENERA programu SOŚ

      • pakiet scenariuszy SOS z zasobami + zasoby online - do realizacji warsztatów z uczniami

      • zaświadczenie REALIZATORA programu SOŚ uprawniające do realizacji programu w kolejnych latach  (100 % obecność na szkoleniu)

      Adresaci: wychowawcy klas 4-8 szkół podstawowych i ponadpodstawowych, pedagodzy, psycholodzy wszystkich typów szkół

      Prowadzące szkolenie: certyfikowane trenerki Dorota Szewczyk, Joanna Leś

       

      Czas trwania szkolenia: 16 godzin dydaktycznych (2 x 8 godzin/dwa dni)

      Data i godzina realizacji szkolenia: 16 i 17.04.2024 r. (wtorek, środa) godz. 10.00-17.00

      Miejsce szkolenia: CDN w Sosnowcu, ul. Białostocka 17

       

      Koszt:

      • dla placówek sosnowieckich  - bezpłatnie (realizacja programu z uczniami w jednej wybranej klasie w roku szkolnym 2024/2025)
      • dla placówek spoza Sosnowca – 270 zł od osoby

       

       

      zgłoszenia na szkolenie poprzez link

      https://forms.gle/dy3t2m8BuRvK6H2w7

    • Szkolenie stacjonarne: Zbliża się koniec stażu – co robić?! Awans zawodowy na stopień nauczyciela dyplomowanego. Termin 17.04.2024 r. (środa) godz. 17.00
     • Szkolenie stacjonarne: Zbliża się koniec stażu – co robić?! Awans zawodowy na stopień nauczyciela dyplomowanego. Termin 17.04.2024 r. (środa) godz. 17.00

     • Zapraszamy na szkolenie stacjonarne:

      Zbliża się koniec stażu – co robić?!

      Awans zawodowy na stopień nauczyciela dyplomowanego

       

      Adresaci: nauczyciele kończący staż na stopień awansu zawodowego na nauczyciela dyplomowanego NA NOWYCH ZASADACH

      Prowadzący:  ks. kan. dr Michał Borda

      Program:                                                                                                                          

      • Akty prawne dotyczące awansu zawodowego na stopień nauczyciela dyplomowanego.
      • Analiza wymagań.
      • Dokumentacja
      • Konsultacje

      Czas trwania szkolenia: 3 godziny dydaktyczne

      Data i godzina realizacji szkolenia: 17.04.2024 r. (środa) godz. 17.00

      Miejsce – adres realizacji szkolenia:                                                                                                                                             

      Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu, ul. Białostocka 17 (w budynku szkoły)

      Koszt szkolenia: 1 osoba – 60 zł

      Formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres e-mail: cdn.sekretariat@cdnsosnowiec.edu.pl 

       

    • Szkolenie stacjonarne: Zmysł dotyku i propriocepcji – wpływ na rozwój i funkcjonowanie dziecka. Termin 18.04.2024 r. (czwartek) godz. 16.00
     • Szkolenie stacjonarne: Zmysł dotyku i propriocepcji – wpływ na rozwój i funkcjonowanie dziecka. Termin 18.04.2024 r. (czwartek) godz. 16.00

     • Zapraszamy na szkolenie stacjonarne:

      Zmysł dotyku i propriocepcji – wpływ na rozwój i funkcjonowanie dziecka

      nr szkolenia 43

      Prowadząca:  Agata Hesse-Szymonowicz

      Program:                                                                                                                          

      • Funkcjonowanie zmysłu dotyku i propriocepcji u dzieci.
      •  Objawy dysfunkcji. Wskazówki do pracy z dziećmi.
      • Ćwiczenia i zabawy rozwijające dotyk i propriocepcję.

      Adresaci: nauczyciele wszystkich typów szkół i placówek, nauczyciele edukacji przedszkolnej              i wczesnoszkolnej, logopedzi, nauczyciele uczący w klasach 4–8, pedagodzy, psycholodzy

      Czas trwania szkolenia: 3 godziny dydaktyczne

      Data i godzina realizacji szkolenia: 18.04.2024 r. (czwartek) godz. 16.00

      Miejsce – adres realizacji szkolenia:                                                                                                                                             

      ZSO 5 w Sosnowcu, ul. Bohaterów Monte Cassino 46 (wejście przez szkołę)

      Koszt szkolenia: 1 osoba – 150 zł

      Formularz zgłoszeniowy dołączony do wiadomości należy przesłać na adres e-mail: cdn.sekretariat@cdnsosnowiec.edu.pl 

    • Zapraszamy dyrektorów sosnowieckich placówek oświatowych do uczestnictwa w Śniadaniach Edukacyjnych. Termin: 24.04.2024 R., GODZ. 11.00
     • Zapraszamy dyrektorów sosnowieckich placówek oświatowych do uczestnictwa w Śniadaniach Edukacyjnych. Termin: 24.04.2024 R., GODZ. 11.00

     • Zapraszamy dyrektorów sosnowieckich placówek oświatowych do uczestnictwa w

      Śniadaniach Edukacyjnych

       

      Ideą spotkań, które odbywają się cyklicznie raz w miesiącu, jest dzielenie się dobrymi praktykami, wspierającymi liderów, w oparciu o komunikację bez przemocy.

      Naszą intencją jest stworzenie przestrzeni do swobodnego dzielenia się doświadczeniami w relacjach zawodowych z obszaru przywództwa/liderowania oraz wsparcie w zmianie za pomocą narzędzi jakie daje nam  między innymi porozumienie bez przemocy. Wszystko to w atmosferze przyjacielskiego śniadania z dobrą kawą i przekąską.

      Miejsce: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 66

      Termin SPOTKANIA: 24.04.2024  r., godz. 11.00 (środa)

      Plan spotkania:

      11.00 - 11.20 powitanie, wymiana doświadczeń

      11.20 - 12.00 Kilerzy Empatii - wykład i ćwiczenia

      12.00 - 13.00 ćwiczenia/wymiana doświadczeń/praca w grupach

      Organizatorzy

      Szkoła Podstawowa nr 47 w Sosnowcu

      Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64

      Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu

       

      Zapisy: https://forms.gle/6FGkspu3dUG3NuVLA

    • Sieć Współpracy i Samokształcenia dla Psychologów i Pedagogów Stacjonarnie CDN. Termin: 26.04.2024 r., godz. 9.00
     • Sieć Współpracy i Samokształcenia dla Psychologów i Pedagogów Stacjonarnie CDN. Termin: 26.04.2024 r., godz. 9.00

     • Sieć Współpracy i Samokształcenia dla Psychologów i Pedagogów - STACJONARNIE CDN

       

      Serdecznie zapraszamy Pedagogów i Psychologów pracujących w Państwa Placówce do uczestniczenia w spotkaniach Grupy Wsparcia dla Psychologów i Pedagogów Szkolnych. Grupa działa w ramach Sieci Współpracy i Samokształcenia Psychologów i Pedagogów Szkolnych. Kolejne spotkanie Grupy w roku szkolnym 2023/2024 (dla placówek z rejonu działania Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Sosnowcu) odbędzie się dnia 24 kwietnia 2024 roku o godz. 9:00 w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu (ul. Białostocka 17).

       

      Zapisy: https://forms.gle/YMoF7ems383464Q69