Bezpłatne szkolenie online nt.: Nastolatek w szkole i domu. Konieczność czy wyzwanie? Termin cz.2 - 20.04.2021 Szkolenie online finansowane ze środków Gminy Sosnowiec.
Zapraszamy na bezpłatne szkolenie online nt.:
Nastolatek w szkole i domu. Konieczność czy wyzwanie?
Szkolenie online finansowane ze środków Gminy Sosnowiec.
Opis:
Zachowania nastolatków najczęściej wiązano ze zmianami równowagi hormonalnej i chociaż wiadomo, że ten aspekt dojrzewania ma znaczenie, to jednak główne ich źródło jest inne. Najnowsze odkrycia neurobiologów sugerują, że za większość problemów z nastolatkami odpowiadają gwałtowne zmiany w dojrzewających mózgach. Jest to naturalny i konieczny proces, a jego konsekwencje najczęściej nie mają nic wspólnego z błędami wychowawców czy strukturą szkoły. Dzięki uczestnictwu w szkoleniu dowiesz się jakie zmiany zachodzą
w korze mózgowej nastolatków i jaki to ma wpływ na ich postrzeganie świata. Zrozumiesz dlaczego mają skłonność do zachowań ryzykownych, przekraczania granic i negowania wszystkiego.Adresat:
- nauczyciele różnych specjalności na wszystkich etapach edukacyjnych
- rodzice uczniów
Termin: 20.04.2021- cz. 2, godz. 18.00 – 20.15
Prowadzący: prof. UŚ dr Marek Kaczmarzyk.
Biolog, neurodydaktyk i memetyk, nauczyciel i wykładowca, autor artykułów
i książek z zakresu biologicznych i memetycznych kontekstów kształcenia oraz podręczników i programów szkolnych. Specjalista w zakresie ewolucyjnego, neurobiologicznego
i memetycznego podłoża procesów uczenia się, nauczania i wychowania. Od 2000 roku kierownik Pracowni Dydaktyki Biologii (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Śląski).Czas trwania szkolenia: 3 godziny dydaktyczne x dwa 2
Forma realizacji: wykład interaktywny.
Miejsce – szkolenie ONLINE, na platformie LIVEWEBINAR na podany w formularzu adres e-mail zostanie wysłany link do platformy (prosimy o sprawdzenie SPAM-u).
Warunki techniczne udziału w szkoleniu:
1. Dostęp do internetu (bardzo słabe łącze może spowodować zacinanie się obrazu podczas wydarzenia).
2. Zaleca się korzystanie z komputera (ze względu na komfort odbioru prezentowanych treści), choć możliwe jest również skorzystanie z urządzeń mobilnych (smartfonów, tabletów).
3. Niezbędne jest włączenie dźwięku w urządzeniu, z którego korzystamy lub użycie słuchawek podłączonych do sprzętu odtwarzającego webinar.
4. Zaleca się korzystać z najaktualniejszych wersji przeglądarek.
Koszt szkolenia: bezpłatne.
Link do zapisu:
DLA RODZICÓW: https://forms.gle/aanVx6wEnLWr9jTK6
DLA NAUCZYCIELI: https://forms.gle/VcEWaDu8xfRpSHN98
Liczba miejsc ograniczona.
Bezpłatne szkolenie online nt.: „Dowództwo czy Przywództwo” – nauczyciel wsparciem dla rodziców. Termin 21.04.2021 Szkolenie online finansowane ze środków Gminy Sosnowiec.
Zapraszamy na bezpłatne szkolenie online nt.:
„Dowództwo czy Przywództwo” – nauczyciel wsparciem dla rodziców.
Szkolenie online finansowane ze środków Gminy Sosnowiec.Program:
- Rodzic w szkole – klient, partner czy intruz?
- Efektywna współpraca zespołowa.
- Nic nie jest ważniejsze do zaufania – jak je pielęgnować?
- Angażowanie rodziców do aktywności, gotowość i odwaga nauczyciela.
- Pomiędzy otwartością a ryzykiem, zaradność w konflikcie.
- Narzędzia przywództwa sytuacyjnego.
- Skuteczne wsparcie i pomoc oparte o wspólnotę interesów.
Data i godzina realizacji szkolenia: 21.04.2021 r., godz. 17.00 – 19.40
Prowadzący: Zdzisław Hofman.
Nauczyciel, biolog, całe życie zawodowe związany z edukacją. Współtwórca
i wieloletni prezes Stowarzyszenia KLANZA, tutor od 2005 roku, związany ze Stowarzyszeniem Szkoła Liderów, wolontariusz, trener rekomendowany przez PTP, socjoterapeuta, trener i superwizor w projekcie Wychować Człowieka Mądrego, trener biznesu, od wielu lat wykładowca w Studium Arteterapii. Czerpie inspiracje z pedagogiki dialogu, psychologii przywództwa i pedagogiki zabawy. Pasjonat ciekawości i uważności.Czas trwania szkolenia: 3 godziny dydaktyczne.
Forma realizacji: wykład interaktywny.
Adresat: nauczyciele różnych specjalności na wszystkich etapach edukacyjnych, wychowawcy (pierwszeństwo mają nauczyciele pracujący w sosnowieckich placówkach).
Miejsce – szkolenie ONLINE, na platformie LIVEWEBINAR na podany w formularzu adres e-mail zostanie wysłany link do platformy (prosimy o sprawdzenie SPAM-u).
Warunki techniczne udziału w szkoleniu:
1. Dostęp do internetu (bardzo słabe łącze może spowodować zacinanie się obrazu podczas wydarzenia).
2. Zaleca się korzystanie z komputera (ze względu na komfort odbioru prezentowanych treści), choć możliwe jest również skorzystanie z urządzeń mobilnych (smartfonów, tabletów).
3. Niezbędne jest włączenie dźwięku w urządzeniu, z którego korzystamy lub użycie słuchawek podłączonych do sprzętu odtwarzającego webinar.
4. Zaleca się korzystać z najaktualniejszych wersji przeglądarek.
Koszt szkolenia: bezpłatne.
Link do zapisu: https://forms.gle/jqNR8kz2g3TFwrfQ8
Liczba miejsc ograniczona.
Bezpłatne szkolenie online nt.: Wirtualny świat dzieci – granice i możliwości. Termin cz. 1 - 22.04.2021 cz. 2 - 28.04.2021 Szkolenie online finansowane ze środków Gminy Sosnowiec.
Zapraszamy na bezpłatne szkolenie online nt.:
Wirtualny świat dzieci – granice i możliwości.
Szkolenie online finansowane ze środków Gminy Sosnowiec.Część 1 - Temat: Nowe media a zachowania ryzykowne u młodzieży szkolnej. Profilaktyka uzależnień behawioralnych i cyberprzemocy.
Internet jest oceanem pozytywnych możliwości. Niestety, stał się także miejscem, w którym płynie strumień frustracji i złości, mogący dotknąć każdego z nas. Nadawcy krzywdzących, wirtualnych wypowiedzi mają poczucie bezkarności, które pozornie daje im szklany ekran smartfona. Już nie chodzi, jak kiedyś myśleliśmy, o poczucie anonimowości u hejterów, a raczej o styl bycia, sposób na zdobycie popularności dzięki wulgarnemu prezentowaniu się w sieci. Realizacja disschallenge dla wielu nastolatków stała się normą. Wirtualna „melina” wpycha się w naszą codzienność i może mieć duży wpływ na Twoje dziecko. Powinniśmy pamiętać, że dla dzieci niejednokrotnie zachowania z przestrzeni wirtualnej są przenoszone do rzeczywistego ich funkcjonowania. Spotkanie ma na celu wskazać, że nie musimy być bezradni. Warto posiadać wiedzę, znać i stosować narzędzia, mające na celu działania profilaktyczne, skupiające się na przeciwdziałaniu temu zjawisku.
Program:
- TikToker, Youtuber, Influencer, Streamer, popularni wśród dzieci a mający na nie niewłaściwy wpływ.
- Najpopularniejsze aplikacje i serwisy społecznościowe oraz zagrożenia, jakie może na nich spotkać ich użytkownik.
- Mechanizm działania najpopularniejszych gier wśród dzieci.
- Badania wskazujące wpływ wysokich technologii na mózg.
- Jak i gdzie postawić bezpieczne granice dziecku, poruszającemu się po wirtualnym świecie.
- Co można zrobić, aby dziecko było bezpieczne w Internecie.
Część 2 – Temat: Bezpieczeństwo młodzieży szkolonej a domowe zasady ekranowe.
Młodzież bez odpowiedniej opieki rodzicielskiej w wirtualnym świecie, zaobserwowane tam zachowania może przenosić do swoich codziennych relacji. Dlatego tak ważnym jest wprowadzenie przez rodziców zasad korzystania z wysokich technologii w celu zniwelowania ryzykownych zachowań podejmowanych przez dzieci zarówno realnie, jak i wirtualnie.
W 2011 r. Dimitri Christakis zaznaczył w trakcie wypowiedzi w TED Talk, że pierwszy kontakt z mediami cyfrowymi u dzieci przypada średnio na 4 miesiąc życia, kiedy potrafią już skupić wzrok. Dla wielu z nas zaskakujące jest, jak szybko dzieci, jakby intuicyjnie, potrafią obsługiwać sprzęty z dostępem do Internetu. Rodzice często są tymi umiejętnościami zachwyceni, co przekłada się niejednokrotnie na zgodę korzystania z sieci przez najmłodszych w każdej wolnej chwili. To powoduje, że smartfon w niektórych rodzinach jest jak koń trojański. Z początkowej fazy radości i ekscytacji, wprowadza w życie rozpacz, samotność i depresję. Następuje stopniowa destrukcja relacji za pośrednictwem tego małego urządzenia, tak łatwo przenikającego do naszej codzienności. Powoduje rozbicie relacji rodzinnych i w niektórych przypadkach wpływa na przesuwanie granic.Program:
- Zachowania ryzykowne prezentowane w sieci a ich wpływ na postrzeganie świata przez dzieci.
- Sposoby ochrony dzieci przed negatywnym wpływem treści wirtualnych na ich realne życie.
- Co zrobić, aby cyberprzestrzeń nie stała się dla dzieci najważniejszym miejscem kreującym postawy.
- Jak i gdzie postawić bezpieczne granice dziecku, poruszającemu się po wirtualnym świecie
Data i godzina realizacji szkolenia:
22.04.2021 r., godz. 18.00 – 20.15 /czwartek/ - część 1
28.04.2021 r., godz. 18.00 – 20.15 /środa/ - część 2
Prowadząca: Katarzyna Kudyba.
Pedagog i psycholog z trenerskim doświadczeniem zawodowym w obszarze profilaktyki uzależnień, nowych mediów i przeciwdziałania przemocy w rodzinie. W swojej praktyce zawodowej przeprowadziła kilka tysięcy godzin warsztatów, szkoleń, konsultacji skierowanych zarówno do osób dorosłych jak i do dzieci oraz młodzieży. Absolwentka pedagogiki resocjalizacyjnej na Uniwersytecie Jagiellońskim, psychologii na SWPS w Katowicach, ukończyła także studia Social Media & Content Marketing na Wydziale Humanistycznym AGH w Krakowie. Jednak, co najważniejsze, jest praktykiem i biegłym znawcą wirtualnej przestrzeni. Jej wykłady i warsztaty boleśnie uświadamiają nauczycielom i rodzicom, że często nie mamy pojęcia, w jakich wirtualnych światach poruszają się dzieci, już od wczesnego dzieciństwa. Po tych warsztatach świat staje się nieco inny…
Czas trwania szkolenia: 3 godziny dydaktyczne x dwa dni.
Forma realizacji: wykład interaktywny.
Adresat:
- nauczyciele różnych specjalności na wszystkich etapach edukacyjnych, wychowawcy (pierwszeństwo mają nauczyciele pracujący w sosnowieckich placówkach),
- rodzice uczniów
Miejsce – szkolenie ONLINE, na platformie LiveWebinar na podany w formularzu adres e-mail zostanie wysłany link do platformy (prosimy o sprawdzenie SPAM-u).
Warunki techniczne udziału w szkoleniu:
Warunki techniczne udziału w szkoleniu:
1. Dostęp do internetu (bardzo słabe łącze może spowodować zacinanie się obrazu podczas wydarzenia).
2. Zaleca się korzystanie z komputera (ze względu na komfort odbioru prezentowanych treści), choć możliwe jest również skorzystanie z urządzeń mobilnych (smartfonów, tabletów).
3. Niezbędne jest włączenie dźwięku w urządzeniu, z którego korzystamy lub użycie słuchawek podłączonych do sprzętu odtwarzającego webinar.
4. Zaleca się korzystać z najaktualniejszych wersji przeglądarek.
Koszt szkolenia: bezpłatne.
Link do zapisu:
DLA RODZICÓW: https://forms.gle/GGMPWpfZXedYoodVA
DLA NAUCZYCIELI: https://forms.gle/kFGUuLPSMYVcU9Zw9
Liczba miejsc ograniczona.
Bezpłatne szkolenie online nt.: Przed, w trakcie i po pandemii - tutoring szkolny w kontekście covid-19. Termin 26.04.2021 Szkolenie online finansowane ze środków Gminy Sosnowiec.
Zapraszamy na bezpłatne szkolenie online nt.:
Przed, w trakcie i po pandemii - tutoring szkolny w kontekście covid-19.
Szkolenie online finansowane ze środków Gminy Sosnowiec.
Program:
1. Tutoring przed pandemią - refleksja nt. modelowych rozwiązań i dobrych praktyk.
2. Tutoring w czasie pandemii i lockdownów, refleksja nt. utrzymania kontaktu i relacji z uczniem w trybie edukacji zdalnej.
3. Tutoring jako poduszka powietrzna dla uczniów wracających po lockdownie do szkoły - prognozy, intuicje, przewidywania.
Data i godzina realizacji szkolenia: 26.04.2021 r., godz. 17.00 – 19.40
Prowadzenie: Członkowie Rady Programowej Instytutu Tutoringu Szkolnego.
Czas trwania szkolenia: 3 godziny dydaktyczne.
Forma realizacji: wykład interaktywny.
Adresat: nauczyciele różnych specjalności na wszystkich etapach edukacyjnych, wychowawcy (pierwszeństwo mają nauczyciele pracujący w sosnowieckich placówkach).
Miejsce – szkolenie ONLINE, na platformie LIVEWEBINAR na podany w formularzu adres e-mail zostanie wysłany link do platformy (prosimy o sprawdzenie SPAM-u).
Warunki techniczne udziału w szkoleniu:
1. Dostęp do internetu (bardzo słabe łącze może spowodować zacinanie się obrazu podczas wydarzenia).
2. Zaleca się korzystanie z komputera (ze względu na komfort odbioru prezentowanych treści), choć możliwe jest również skorzystanie z urządzeń mobilnych (smartfonów, tabletów).
3. Niezbędne jest włączenie dźwięku w urządzeniu, z którego korzystamy lub użycie słuchawek podłączonych do sprzętu odtwarzającego webinar.
4. Zaleca się korzystać z najaktualniejszych wersji przeglądarek.
Koszt szkolenia: bezpłatne.
Link do zapisu: https://forms.gle/z2ygYxUPg13dqdMKA
Liczba miejsc ograniczona.
Szkolenie online pt.: Zbliża się koniec stażu – co robić?! Awans zawodowy na stopień nauczyciela kontraktowego.Termin 27.04.2021 godz.17.00
Zapraszamy na szkolenie:
Zbliża się koniec stażu – co robić?!
Awans zawodowy na stopień nauczyciela kontraktowego.
Program:
- Akty prawne dotyczące awansu zawodowego na stopień nauczyciela kontraktowego.
- Analiza wymagań.
- Dokumentacja.
Prowadzący : ks. kan. dr Michał Borda – ekspert MEN ds. awansu zawodowego nauczycieli.
Adresaci: Zainteresowani nauczyciele wszystkich typów szkół / placówek oświatowych.
Czas trwania szkolenia: 2 godziny dydaktyczne (wykład) + konsultacje indywidualne.
Data i godzina realizacji szkolenia: 27.04.2021 r. godz. 17:00
Miejsce – szkolenie ONLINE, na platformie LIVEWEBINAR na podany w formularzu adres e-mail zostanie wysłany link do platformy (prosimy o sprawdzenie SPAM-u).
Warunki techniczne udziału w szkoleniu:
Warunki techniczne udziału w szkoleniu:
1. Dostęp do internetu (bardzo słabe łącze może spowodować zacinanie się obrazu podczas wydarzenia).
2. Zaleca się korzystanie z komputera (ze względu na komfort odbioru prezentowanych treści), choć możliwe jest również skorzystanie z urządzeń mobilnych (smartfonów, tabletów).
3. Niezbędne jest włączenie dźwięku w urządzeniu, z którego korzystamy lub użycie słuchawek podłączonych do sprzętu odtwarzającego webinar.
4. Zaleca się korzystać z najaktualniejszych wersji przeglądarek.
Koszt szkolenia: 1 osoba – 60zł
Formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres e-mail: cdn.sekretariat@cdnsosnowiec.edu.pl
Bezpłatne szkolenie online nt.: Jak się odnaleźć w działaniach wychowawczych w czasie pandemicznym i postpandemicznym. Termin 15.04.2021 r., godz.17.00 szkolenie online finansowane ze środków Gminy Sosnowiec
Zapraszamy na bezpłatne szkolenie online nt.:
Jak się odnaleźć w działaniach wychowawczych
w czasie pandemicznym i postpandemicznym
szkolenie online finansowane ze środków Gminy SosnowiecPodczas dwóch spotkań w sposób praktyczny i refleksyjny spróbujemy znaleźć odpowiedzi na pytania:
- Na co zwrócić uwagę?
- Co jest rzeczywiście ważne?
- Jakie narzędzia wykorzystać?
W jaki sposób możemy wesprzeć uczniów i jak stworzyć im przestrzeń do odnalezienia się
w nowej, innej i trudnej rzeczywistości. Zaprezentowane zostaną narzędzia cyfrowe i offline do wspierania uczniów w rozwoju, wzmacniania ich poczucia wartości i pewności siebie oraz integrujące jako społeczność klasową.Data i godzina realizacji szkolenia:
15.04.2021 r., godz.17.00 – cz. 2
Prowadząca: Marta Florkiewicz-Borkowska.
Trenerka edukacyjna, nauczycielka języka niemieckiego i zajęć rozwijających kreatywność w Szkole Podstawowej w Pielgrzymowicach, dyplomowana arteterapeutka. Autorka publikacji i artykułów dotyczących wykorzystywania nowoczesnych technologii oraz zastosowania arteterapii w edukacji. Współorganizatorka pierwszej całodniowej konferencji EduMocOnline. Kreatorka nowoczesnych rozwiązań w edukacji. Koordynatorka wielu projektów. Działaczka społeczna. Laureatka tytułu Nauczyciel Roku 2017. Microsoft Innovative Educator Expert 2018-2019 i 2019-2020. Wpisana na listę 100 osób szczególnie zasłużonych w zakresie rozwijania kompetencji cyfrowych w Polsce 100 SPRUC 2019 i 2020. W roku 2017 znalazła się w gronie 50 Śmiałych Kobiet wybranych przez magazyn Wysokie Obcasy. Należy do społeczności Superbelfrzy RP.Czas trwania szkolenia: 3 godziny dydaktyczne
Forma realizacji: wykład interaktywny
Adresat: nauczyciele różnych specjalności na wszystkich etapach edukacyjnych, wychowawcy (pierwszeństwo mają nauczyciele pracujący w sosnowieckich placówkach)
Miejsce – szkolenie ONLINE, na platformie LIVEWEBINAR na podany w formularzu adres e-mail zostanie wysłany link do platformy (prosimy o sprawdzenie SPAM-u).
Warunki techniczne udziału w szkoleniu:
Warunki techniczne udziału w szkoleniu:
1. Dostęp do internetu (bardzo słabe łącze może spowodować zacinanie się obrazu podczas wydarzenia).
2. Zaleca się korzystanie z komputera (ze względu na komfort odbioru prezentowanych treści), choć możliwe jest również skorzystanie z urządzeń mobilnych (smartfonów, tabletów).
3. Niezbędne jest włączenie dźwięku w urządzeniu, z którego korzystamy lub użycie słuchawek podłączonych do sprzętu odtwarzającego webinar.
4. Zaleca się korzystać z najaktualniejszych wersji przeglądarek.
Koszt szkolenia: bezpłatne
Link do zapisu: https://forms.gle/fxMabTZ1Ki52ZX3Y6
Liczba miejsc ograniczona
Bezpłatne szkolenie online nt.: Interwencja kryzysowa z perspektywy nauczyciela. Szkolenie online finansowane ze środków Gminy Sosnowiec. Termin 27.04.2021 godz. 17.00
Zapraszamy na bezpłatne szkolenie online nt.:
Interwencja kryzysowa z perspektywy nauczyciela.
Szkolenie online finansowane ze środków Gminy Sosnowiec.
Główne treści szkolenia
- Historia interwencji kryzysowej
- Wprowadzenie do psychologii kryzysu
- Ostra reakcja na stres
- Co robić w kryzysie?
- Interwencje w przypadkach samouszkodzeń, myśli i planów samobójczych
- Rówieśnicza interwencja kryzysowa – prowadzenie zajęć z uczniami
Data i godzina realizacji szkolenia: 27.04.2021 r., godz. 17.00
Prowadzenie: Tomasz Bilicki - certyfikowany interwent kryzysowy CISM, terapeuta, pedagog, trener umiejętności społecznych
Czas trwania szkolenia: 3 godziny dydaktyczne
Adresat: nauczyciele różnych specjalności na wszystkich etapach edukacyjnych, wychowawcy (pierwszeństwo mają nauczyciele pracujący w sosnowieckich placówkach)
Miejsce – szkolenie ONLINE, na platformie LIVEWEBINAR na podany w formularzu adres e-mail zostanie wysłany link do platformy (prosimy o sprawdzenie SPAM-u).
Warunki techniczne udziału w szkoleniu:
1. Dostęp do internetu (bardzo słabe łącze może spowodować zacinanie się obrazu podczas wydarzenia).
2. Zaleca się korzystanie z komputera (ze względu na komfort odbioru prezentowanych treści), choć możliwe jest również skorzystanie z urządzeń mobilnych (smartfonów, tabletów).
3. Niezbędne jest włączenie dźwięku w urządzeniu, z którego korzystamy lub użycie słuchawek podłączonych do sprzętu odtwarzającego webinar.
4. Zaleca się korzystać z najaktualniejszych wersji przeglądarek.
Koszt szkolenia: bezpłatne.
Link do zapisu: https://forms.gle/R3C7zn6LSEV9otbg7
Liczba miejsc ograniczona.
Szkolenie online pt.: Zbliża się koniec stażu – co robić?! Awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego.Termin 28.04.2021 godz.17.00
Zapraszamy na szkolenie:
Zbliża się koniec stażu – co robić?!
Awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego.
Program:
- Akty prawne dotyczące awansu zawodowego na stopień nauczyciela kontraktowego.
- Analiza wymagań.
- Dokumentacja.
Prowadzący : ks. kan. dr Michał Borda – ekspert MEN ds. awansu zawodowego nauczycieli.
Adresaci: Zainteresowani nauczyciele wszystkich typów szkół / placówek oświatowych.
Czas trwania szkolenia: 2 godziny dydaktyczne (wykład) + konsultacje indywidualne.
Data i godzina realizacji szkolenia: 28.04.2021 r. godz. 17:00
Miejsce – szkolenie ONLINE, na platformie LIVEWEBINAR na podany w formularzu adres e-mail zostanie wysłany link do platformy (prosimy o sprawdzenie SPAM-u).
Warunki techniczne udziału w szkoleniu:
Warunki techniczne udziału w szkoleniu:
1. Dostęp do internetu (bardzo słabe łącze może spowodować zacinanie się obrazu podczas wydarzenia).
2. Zaleca się korzystanie z komputera (ze względu na komfort odbioru prezentowanych treści), choć możliwe jest również skorzystanie z urządzeń mobilnych (smartfonów, tabletów).
3. Niezbędne jest włączenie dźwięku w urządzeniu, z którego korzystamy lub użycie słuchawek podłączonych do sprzętu odtwarzającego webinar.
4. Zaleca się korzystać z najaktualniejszych wersji przeglądarek.
Koszt szkolenia: 1 osoba – 60zł
Formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres e-mail: cdn.sekretariat@cdnsosnowiec.edu.pl
Szkolenie online pt.: Zbliża się koniec stażu – co robić?! Awans zawodowy na stopień nauczyciela dyplomowanego.Termin 29.04.2021 godz.17.00
Zapraszamy na szkolenie:
Zbliża się koniec stażu – co robić?!
Awans zawodowy na stopień nauczyciela dyplomowanego.
Program:
- Akty prawne dotyczące awansu zawodowego na stopień nauczyciela kontraktowego.
- Analiza wymagań.
- Dokumentacja.
Prowadzący : ks. kan. dr Michał Borda – ekspert MEN ds. awansu zawodowego nauczycieli.
Adresaci: Zainteresowani nauczyciele wszystkich typów szkół / placówek oświatowych.
Czas trwania szkolenia: 2 godziny dydaktyczne (wykład) + konsultacje indywidualne.
Data i godzina realizacji szkolenia: 29.04.2021 r. godz. 17:00
Miejsce – szkolenie ONLINE, na platformie LIVEWEBINAR na podany w formularzu adres e-mail zostanie wysłany link do platformy (prosimy o sprawdzenie SPAM-u).
Warunki techniczne udziału w szkoleniu:
Warunki techniczne udziału w szkoleniu:
1. Dostęp do internetu (bardzo słabe łącze może spowodować zacinanie się obrazu podczas wydarzenia).
2. Zaleca się korzystanie z komputera (ze względu na komfort odbioru prezentowanych treści), choć możliwe jest również skorzystanie z urządzeń mobilnych (smartfonów, tabletów).
3. Niezbędne jest włączenie dźwięku w urządzeniu, z którego korzystamy lub użycie słuchawek podłączonych do sprzętu odtwarzającego webinar.
4. Zaleca się korzystać z najaktualniejszych wersji przeglądarek.
Koszt szkolenia: 1 osoba – 60zł
Formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres e-mail: cdn.sekretariat@cdnsosnowiec.edu.pl
Bezpłatne szkolenie online nt.: Dobrostan ucznia online i offline. Termin 29.04.2021 Szkolenie online finansowane ze środków Gminy Sosnowiec.
Zapraszamy na bezpłatne szkolenie online nt.:
Dobrostan ucznia online i offline.
Szkolenie online finansowane ze środków Gminy Sosnowiec.Program:
1. Najczęstsze problemy psychiczne uczniów i jak sobie z nimi radzić?
2. Czym jest dobrostan i od czego zależy?
3. Jak dbać o dobrostan cyfrowy?
4. Jak wspierać odporność psychiczną uczniów?
Data i godzina realizacji szkolenia: 29.04.2021 r., godz. 18.00 – 20.15
Prowadząca: dr Barbara Ostrowska.
Psycholog i nauczyciel Międzynarodowych Szkół Paderewski w Lublinie oraz Pamoja Education (online). Członek grupy Superbelfrzy RP. Zawodowo związana z programem matury międzynarodowej IBO jako nauczyciel (uczy Teorii Wiedzy oraz psychologii), moderator szkoleń online, trener i egzaminator. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli z całego świata. W szkole oprócz miliona innych obowiązków koordynuje projekty europejskie Erasmus+ oraz projekty uczniowskie.
Czas trwania szkolenia: 3 godziny dydaktyczne.
Forma realizacji: wykład interaktywny.
Adresat: nauczyciele różnych specjalności na wszystkich etapach edukacyjnych, wychowawcy (pierwszeństwo mają nauczyciele pracujący w sosnowieckich placówkach).
Miejsce – szkolenie ONLINE, na platformie LIVEWEBINAR na podany w formularzu adres e-mail zostanie wysłany link do platformy (prosimy o sprawdzenie SPAM-u).
Warunki techniczne udziału w szkoleniu:
1. Dostęp do internetu (bardzo słabe łącze może spowodować zacinanie się obrazu podczas wydarzenia).
2. Zaleca się korzystanie z komputera (ze względu na komfort odbioru prezentowanych treści), choć możliwe jest również skorzystanie z urządzeń mobilnych (smartfonów, tabletów).
3. Niezbędne jest włączenie dźwięku w urządzeniu, z którego korzystamy lub użycie słuchawek podłączonych do sprzętu odtwarzającego webinar.
4. Zaleca się korzystać z najaktualniejszych wersji przeglądarek.
Koszt szkolenia: bezpłatne.
Link do zapisu: https://forms.gle/Gx6VqPQxaT3EUdRE9
Liczba miejsc ograniczona.
ZMIANA TERMINU szkolenia stacjonarnego nr 75 z 18.03.2021 na 06.05.2021 lub 07.05.2021.
Szkolenie stacjonarne nr 75 „Sprawna ręka, bystre oko" Chwyt, manipulacja, koordynacja oko - ręka, percepcja wzrokowa w ofercie CDN zapisane termin 18.03.2021.
ODBĘDZIE SIĘ stacjonarnie w CDN w dwóch terminach 06.05.2021 i 07.05.2021 ( w każdej grupie max. 10 osób). Decyduje kolejność zgłoszeń.
Koszt szkolenie uległ zmianie na 150,00.
Konkurs plastyczny „Wynalazki nie z tego świata” organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu.
„Wynalazki nie z tego świata” – konkurs plastyczny
Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu, Filia nr 4 – Sielec, serdecznie zaprasza dzieci z klas IV-VII szkoły podstawowej do udziału w konkursie plastycznym inspirowanym twórczością Stanisława Lema. Szczegółowy regulamin i karty zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl
Regulamin konkursu plastycznego „Wynalazki nie z tego świata”
Konkurs zorganizowany z okazji Roku Stanisława Lema – futurologa, autora literatury science fiction, ponadczasowego wizjonera, człowieka o niezwykłej wyobraźni, autora lektury szkolnej „Bajki robotów”
„Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy ...”
(Albert Einstein)Tytuł: Wynalazki nie z tego świata.
Forma pracy: plastyczna, przestrzenna, trójwymiarowa. Praca powinna być w rozmiarze umożliwiającym dostarczenie jej do siedziby organizatora.
Technika wykonania: dowolna.
Warunki uczestnictwa:
- Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas IV - VII szkół podstawowych z terenu województwa śląskiego.
- Organizatorem konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego, Filia nr 4 - Sielec, ul. Zamkowa 9, 41-200 Sosnowiec.
- Udział w konkursie jest dobrowolny oraz bezpłatny.
- Konkurs rozpoczyna się 01.03.2021 r., a kończy 31.03.2021 r.
Cele konkursu:
- Rozbudzenie zainteresowania literaturą fantastyczną i naukami ścisłymi wśród młodzieży.
- Rozbudzenie zainteresowania twórczością Stanisława Lema.
- Rozbudzenie wyobraźni i kreatywnego myślenia.
Zasady konkursu:
- Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać projekt/prototyp wynalazku przyszłości, którego rolą byłoby udoskonalenie naszego przyszłego życia na Ziemi, a nawet zmiana znanej nam dotąd rzeczywistości.
- Praca może, ale nie musi bezpośrednio nawiązywać do twórczości Lema.
- Każdy autor może zgłosić do konkursu jedną pracę, która nie była wcześniej wystawiana i nagradzana.
- Organizator zastrzega sobie prawo do wyłączenia z konkursu prac niespełniających wymagań formalnych.
- Prace konkursowe należy dostarczyć osobiście do siedziby Filii nr 4 lub przesłać pocztą tradycyjną do 31.03.2021 r. na adres Organizatora: Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 4, ul. Zamkowa 9 , 41-200 Sosnowiec – dopisek „Konkurs Wynalazki” (decyduje data na stemplu).
- Prace przekazane na konkurs powinny zostać zaopatrzone w kartę zgłoszeniową.
- Karta do wydrukowania dostępna jest na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu: www.biblioteka.sosnowiec.pl
Nagrody, sposób i termin realizacji wygranych:
- Oceny prac dokona jury powołane przez Organizatora.
- Przyznane zostaną nagrody za zajęcie I, II, III miejsca.
- Jury zastrzega sobie prawo do innego podziału nagród.
- Jury oceniać będzie: pomysłowość, oryginalność, wizjonerstwo, samodzielność i estetykę wykonania.
- Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie Organizatora www.biblioteka.sosnowiec.pl oraz na Facebooku najpóźniej w dn. 07.04.2021 r.
- Za zajęcie I, II i III miejsca przyznane zostaną nagrody rzeczowe, a zdjęcia zwycięskich prac zostaną opublikowane na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu www.biblioteka.sosnowiec.pl. Wszystkie prace biorące udział w konkursie zostaną wyeksponowane w Filii nr 4, ul. Zamkowa 9, 41-200 Sosnowiec, w ramach wystawy pokonkursowej.
Postanowienia końcowe:
- Prace nie będą odsyłane. Autorzy przekazują wszelkie prawa do prac na rzecz Organizatora.
- Nadesłanie prac do konkursu jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu.
Spełniając obowiązek informacyjny wynikający z Ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 r. oraz art. 13 i 14 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, Miejska Biblioteka Publiczna im. G. Daniłowskiego w Sosnowcu z siedzibą na ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, tel. 32 266-33-96, e-mail: sekretariat@biblioteka.sosnowiec.pl, jako administrator danych informuje, że dane osobowe wszystkich uczestników, rodziców/opiekunów prawnych uczestników niepełnoletnich konkursu odbywającego się w Filii nr 4 – Sielec, Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Gustawa Daniłowskiego, przy ul. Zamkowej 9, 41-200 Sosnowiec zebrane w celu realizacji projektu będą przechowywane w bazie danych Organizatora przez okres 5 lat od dnia zakończenia realizacji projektu. Wizerunek zamieszczany na stronie internetowej MBP w Sosnowcu www.biblioteka.sosnowiec.pl, zostanie usunięty po upływie 5 lat od jego zamieszczenia. Okres przechowywania w Bibliotece danych osobowych w większości przypadków wynika z Jednolitego rzeczowego wykazu akt Miejskiej Biblioteki Publicznej im. G. Daniłowskiego w Sosnowcu. Dane wymagane w zakresie: imię i nazwisko uczestnika, wiek, imię i nazwisko, nr telefonu i e-mail rodzica/opiekuna prawnego uczestnika niepełnoletniego są przetwarzane przez Bibliotekę w celu przeprowadzenia konkursu na podstawie art. 6 ust.1 lit. a) RODO. Jednocześnie wszystkim uczestnikom, rodzicom/opiekunom prawnym uczestników niepełnoletnich konkursu przysługuje prawo żądania dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, usuwania, ograniczenia przetwarzania. Każdy uczestnik oraz rodzice/opiekunowie prawni uczestników niepełnoletnich mają prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych, do jej wycofania. Skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do uczestnictwa w konkursie odbywającym się w Filii nr 4 – Sielce, Miejskiej Bibliotece Publicznej im. G. Daniłowskiego w Sosnowcu, przy ul. Zamkowej 9. Dane osobowe uczestników, rodziców/opiekunów prawnych uczestników niepełnoletnich konkursu nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane, chyba że takie działanie jest dozwolone przepisami prawa, które przewidują właściwe środki ochrony praw i wolności osoby, której dane dotyczą. W sprawach spornych przysługuje Panu/i prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie, ul Stawki 2. W sprawach związanych z ochroną danych osobowych wyjaśnień udziela Inspektor Ochrony Danych Osobowych – Agata Kozłowska, tel. 515-041-778, e-mail: iodo@biblioteka.sosnowiec.pl
3. Regulamin konkursu dostępny jest również na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu pod adresem: www.biblioteka.sosnowiec.pl
4. Wszelkie pytania należy kierować do organizatora konkursu – Filii nr 4, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu przy ul. Zamkowej 9, tel. 32 266 14 37 lub mailowo na adres: f4@biblioteka.sosnowiec.pl
Konkurs literacki „Bajek robotów ciąg dalszy, czyli kosmiczne opowieści” organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu.
„Bajek robotów ciąg dalszy, czyli kosmiczne opowieści” – konkurs literacki.
Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu, Filia nr 4 – Sielec, serdecznie zaprasza dzieci z klas VI-VIII szkoły podstawowej do udziału w konkursie literackim inspirowanym twórczością Stanisława Lema. Szczegółowy regulamin i karty zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl
Regulamin konkursu literackiego
„Bajek robotów ciąg dalszy, czyli kosmiczne opowieści”.Konkurs zorganizowany z okazji Roku Stanisława Lema – futurologa, autora literatury science fiction, ponadczasowego wizjonera, człowieka o niezwykłej wyobraźni, autora lektury szkolnej „Bajki robotów”.
Tytuł: „Bajek robotów ciąg dalszy, czyli kosmiczne opowieści”.
Forma pracy: opowiadanie lub bajka.
Technika wykonania: Tekst pisany w dowolnym programie tekstowym – font Times New Roman 12, interlinia 1,5
Warunki uczestnictwa:
- Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas VI - VIII szkół podstawowych z terenu całego kraju.
- Organizatorem konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Gustawa Daniłowskiego, Filia nr 4 - Sielec, ul. Zamkowa 9, 41-200 Sosnowiec.
- Udział w konkursie jest dobrowolny oraz bezpłatny.
- Konkurs rozpoczyna się 01.03.2021 r., a kończy 31.03.2021 r.
Cele konkursu:
- Rozbudzenie zainteresowania literaturą i czytelnictwem wśród młodzieży.
- Rozbudzenie zainteresowania całą twórczością Stanisława Lema oraz innych twórców literatury fantastycznej.
- Rozbudzenie wyobraźni i zachęcenie do kreatywnego myślenia.
- Promowanie nowych talentów.
Zasady konkursu:
- Opowiadanie lub bajka ma stanowić nawiązanie do „Bajek robotów” Stanisława Lema, ma być pewną formą kontynuacji zbioru opowiadań autora.
- Każdy autor może zgłosić do konkursu jedno opowiadanie lub bajkę, które nie było wcześniej publikowane i nagradzane.
- Organizator zastrzega sobie prawo do wyłączenia z konkursu prac niespełniających wymagań formalnych.
- Prace konkursowe należy przesłać do 31.03.2021 r. na adres mailowy: f4@biblioteka.sosnowiec.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 4, ul. Zamkowa 9, 41-200 Sosnowiec – dopisek „Konkurs Bajek robotów ciąg dalszy” (decyduje data na stemplu).
- Prace przekazane na konkurs powinny zostać zaopatrzone w kartę zgłoszeniową.
- Karta do wydrukowania dostępna jest na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu: www.biblioteka.sosnowiec.pl
Nagrody, sposób i termin realizacji wygranych:
- Oceny prac dokona jury powołane przez Organizatora.
- Przyznane zostaną nagrody za zajęcie I, II, III miejsca.
- Jury zastrzega sobie prawo do innego podziału nagród.
- Jury oceniać będzie: pomysłowość, wyobraźnię, poprawność językową, ogólne wrażenie artystyczne.
- Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie organizatora www.biblioteka.sosnowiec.pl oraz na Facebooku, najpóźniej w dn. 07.04.2021 r.
- Za zajęcie I, II i III miejsca przyznane zostaną nagrody rzeczowe, a zwycięskie teksty zostaną opublikowane na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, w wersji pliku pdf.
Postanowienia końcowe:
- Prace nie będą odsyłane. Autorzy przekazują wszelkie prawa do prac na rzecz Organizatora.
- Nadesłanie prac do konkursu jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu.
Spełniając obowiązek informacyjny wynikający z Ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 r. oraz art. 13 i 14 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, Miejska Biblioteka Publiczna im. G. Daniłowskiego w Sosnowcu z siedzibą na ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu, tel. 32 266-33-96, e-mail: sekretariat@biblioteka.sosnowiec.pl, jako administrator danych informuje, że dane osobowe wszystkich uczestników, rodziców/opiekunów prawnych uczestników niepełnoletnich konkursu odbywającego się w Filii nr 4 – Sielec, Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Gustawa Daniłowskiego, przy ul. Zamkowej 9, 41-200 Sosnowiec zebrane w celu realizacji projektu będą przechowywane w bazie danych Organizatora przez okres 5 lat od dnia zakończenia realizacji projektu. Wizerunek zamieszczany na stronie internetowej MBP w Sosnowcu www.biblioteka.sosnowiec.pl, zostanie usunięty po upływie 5 lat od jego zamieszczenia. Okres przechowywania w Bibliotece danych osobowych w większości przypadków wynika z Jednolitego rzeczowego wykazu akt Miejskiej Biblioteki Publicznej im. G. Daniłowskiego w Sosnowcu. Dane wymagane w zakresie: imię i nazwisko uczestnika, wiek, imię i nazwisko, nr telefonu i e-mail rodzica/opiekuna prawnego uczestnika niepełnoletniego są przetwarzane przez Bibliotekę w celu przeprowadzenia konkursu na podstawie art. 6 ust.1 lit. a) RODO. Jednocześnie wszystkim uczestnikom, rodzicom/opiekunom prawnym uczestników niepełnoletnich konkursu przysługuje prawo żądania dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, usuwania, ograniczenia przetwarzania. Każdy uczestnik oraz rodzice/opiekunowie prawni uczestników niepełnoletnich mają prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych, do jej wycofania. Skorzystanie z prawa cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do uczestnictwa w konkursie odbywającym się w Filii nr 4 – Sielce, Miejskiej Bibliotece Publicznej im. G. Daniłowskiego w Sosnowcu, przy ul. Zamkowej 9. Dane osobowe uczestników, rodziców/opiekunów prawnych uczestników niepełnoletnich konkursu nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane, chyba że takie działanie jest dozwolone przepisami prawa, które przewidują właściwe środki ochrony praw i wolności osoby, której dane dotyczą. W sprawach spornych przysługuje Panu/i prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie, ul Stawki 2. W sprawach związanych z ochroną danych osobowych wyjaśnień udziela Inspektor Ochrony Danych Osobowych – Agata Kozłowska, tel. 515-041-778, e-mail: iodo@biblioteka.sosnowiec.pl
3. Regulamin konkursu dostępny jest również na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu pod adresem: www.biblioteka.sosnowiec.pl
4. Wszelkie pytania należy kierować do organizatora konkursu – Filii nr 4, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu przy ul. Zamkowej 9, tel. 32 266 14 37 lub mailowo na adres: f4@biblioteka.sosnowiec.pl
Spotkanie autorskie ONLINE (szkolenie bezpłatne): Jak pracować z Elementarzem? Czyli pierwsze kroki w metodzie sylabowej - szkolenie metodyczne dla nauczycieli przedszkolna oraz nauczania początkowego. Termin 30.03.2021 godz. 17.00
Zapraszamy na spotkanie autorskie ONLINE (szkolenie bezpłatne):
Jak pracować z Elementarzem?
Czyli pierwsze kroki w metodzie sylabowej - szkolenie metodyczne
dla nauczycieli przedszkola oraz nauczania początkowego.Adresaci: Zainteresowani nauczyciele edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.
Prowadzący szkolenie: Beata Szymańska i Radosław Szymański,
Czas trwania szkolenia: 3 godziny dydaktyczne
Główne treści szkolenia:
- 30 zasad pracy z wykorzystaniem Elementarza.
- Etapy i zasady wprowadzania kolejnych sylab krok po kroku.
- Zasady wykorzystania gestów artykulacyjnych i korzystania z ilustracji wielofunkcyjnych,
- Zasady korzystania z obudowy dydaktycznej oraz tempo pracy w grupie 4, 5 i 6- latków.
- Zasady wykorzystania programu słuchowego w grupie przedszkolnej oraz podczas pracy indywidualnej.
Data i godzina realizacji szkolenia: 30.03.2021 r. godz.17.00
Miejsce – szkolenie ONLINE, na podany w formularzu adres e-mail zostanie wysłany link do platformy (prosimy o sprawdzenie SPAM-u).
Link do zapisu: https://forms.gle/riAeKrYuamckt1fZ8
Warunki techniczne udziału w szkoleniu:
- Dostęp do internetu (bardzo słabe łącze może spowodować zacinanie się obrazu podczas wydarzenia).
- Zaleca się korzystanie z komputera (ze względu na komfort odbioru prezentowanych treści), choć możliwe jest również skorzystanie z urządzeń mobilnych (smartfonów, tabletów).
- Niezbędne jest włączenie dźwięku w urządzeniu, z którego korzystamy
lub użycie słuchawek podłączonych do sprzętu odtwarzającego webinar. - Zaleca się korzystać z najaktualniejszych wersji przeglądarek.
Bezpłatne szkolenie online nt.: Wirtualny świat dzieci – granice i możliwości. Termin cz. 2 - 16.04.2021 Szkolenie online finansowane ze środków Gminy Sosnowiec.
Zapraszamy na bezpłatne szkolenie online nt.:
Wirtualny świat dzieci – granice i możliwości.
Szkolenie online finansowane ze środków Gminy Sosnowiec.Część 1 - Temat: Nowe media a zachowania ryzykowne u młodzieży szkolnej. Profilaktyka uzależnień behawioralnych i cyberprzemocy.
Internet jest oceanem pozytywnych możliwości. Niestety, stał się także miejscem, w którym płynie strumień frustracji i złości, mogący dotknąć każdego z nas. Nadawcy krzywdzących, wirtualnych wypowiedzi mają poczucie bezkarności, które pozornie daje im szklany ekran smartfona. Już nie chodzi, jak kiedyś myśleliśmy, o poczucie anonimowości u hejterów,
a raczej o styl bycia, sposób na zdobycie popularności dzięki wulgarnemu prezentowaniu się w sieci. Realizacja disschallenge dla wielu nastolatków stała się normą. Wirtualna „melina” wpycha się w naszą codzienność i może mieć duży wpływ na Twoje dziecko. Powinniśmy pamiętać, że dla dzieci niejednokrotnie zachowania z przestrzeni wirtualnej są przenoszone do rzeczywistego ich funkcjonowania. Spotkanie ma na celu wskazać, że nie musimy być bezradni. Warto posiadać wiedzę, znać i stosować narzędzia, mające na celu działania profilaktyczne, skupiające się na przeciwdziałaniu temu zjawisku.Program:
- TikToker, Youtuber, Influencer, Streamer, popularni wśród dzieci a mający na nie niewłaściwy wpływ.
- Najpopularniejsze aplikacje i serwisy społecznościowe oraz zagrożenia, jakie może na nich spotkać ich użytkownik.
- Mechanizm działania najpopularniejszych gier wśród dzieci.
- Badania wskazujące wpływ wysokich technologii na mózg.
- Jak i gdzie postawić bezpieczne granice dziecku, poruszającemu się po wirtualnym świecie.
- Co można zrobić, aby dziecko było bezpieczne w Internecie.
Część 2 – Temat: Bezpieczeństwo młodzieży szkolonej a domowe zasady ekranowe.
Młodzież bez odpowiedniej opieki rodzicielskiej w wirtualnym świecie, zaobserwowane tam zachowania może przenosić do swoich codziennych relacji. Dlatego tak ważnym jest wprowadzenie przez rodziców zasad korzystania z wysokich technologii w celu zniwelowania ryzykownych zachowań podejmowanych przez dzieci zarówno realnie, jak i wirtualnie.
W 2011 r. Dimitri Christakis zaznaczył w trakcie wypowiedzi w TED Talk, że pierwszy kontakt z mediami cyfrowymi u dzieci przypada średnio na 4 miesiąc życia, kiedy potrafią już skupić wzrok. Dla wielu z nas zaskakujące jest, jak szybko dzieci, jakby intuicyjnie, potrafią obsługiwać sprzęty z dostępem do Internetu. Rodzice często są tymi umiejętnościami zachwyceni, co przekłada się niejednokrotnie na zgodę korzystania z sieci przez najmłodszych w każdej wolnej chwili. To powoduje, że smartfon w niektórych rodzinach jest jak koń trojański. Z początkowej fazy radości i ekscytacji, wprowadza w życie rozpacz, samotność i depresję. Następuje stopniowa destrukcja relacji za pośrednictwem tego małego urządzenia, tak łatwo przenikającego do naszej codzienności. Powoduje rozbicie relacji rodzinnych i w niektórych przypadkach wpływa na przesuwanie granic.Program:
- Zachowania ryzykowne prezentowane w sieci a ich wpływ na postrzeganie świata przez dzieci.
- Sposoby ochrony dzieci przed negatywnym wpływem treści wirtualnych na ich realne życie.
- Co zrobić, aby cyberprzestrzeń nie stała się dla dzieci najważniejszym miejscem kreującym postawy.
- Jak i gdzie postawić bezpieczne granice dziecku, poruszającemu się po wirtualnym świecie.
Data i godzina realizacji szkolenia:
09.04.2021 r., godz. 18.00 – 20.15 /piątek/ - część 1
16.04.2021 r., godz. 18.00 – 20.15 /piątek/ - część 2
Prowadząca: Katarzyna Kudyba.
Pedagog i psycholog z trenerskim doświadczeniem zawodowym w obszarze profilaktyki uzależnień, nowych mediów i przeciwdziałania przemocy w rodzinie. W swojej praktyce zawodowej przeprowadziła kilka tysięcy godzin warsztatów, szkoleń, konsultacji skierowanych zarówno do osób dorosłych jak i do dzieci oraz młodzieży. Absolwentka pedagogiki resocjalizacyjnej na Uniwersytecie Jagiellońskim, psychologii na SWPS w Katowicach, ukończyła także studia Social Media & Content Marketing na Wydziale Humanistycznym AGH w Krakowie. Jednak, co najważniejsze, jest praktykiem i biegłym znawcą wirtualnej przestrzeni. Jej wykłady i warsztaty boleśnie uświadamiają nauczycielom
i rodzicom, że często nie mamy pojęcia, w jakich wirtualnych światach poruszają się dzieci, już od wczesnego dzieciństwa. Po tych warsztatach świat staje się nieco inny…Czas trwania szkolenia: 3 godziny dydaktyczne x dwa dni
Forma realizacji: wykład interaktywny.
Adresat:
- nauczyciele różnych specjalności na wszystkich etapach edukacyjnych, wychowawcy (pierwszeństwo mają nauczyciele pracujący w sosnowieckich placówkach).
- rodzice uczniów
Miejsce – szkolenie ONLINE, na platformie LiveWebinar na podany w formularzu adres e-mail zostanie wysłany link do platformy (prosimy o sprawdzenie SPAM-u).
Warunki techniczne udziału w szkoleniu:
Warunki techniczne udziału w szkoleniu:
1. Dostęp do internetu (bardzo słabe łącze może spowodować zacinanie się obrazu podczas wydarzenia).
2. Zaleca się korzystanie z komputera (ze względu na komfort odbioru prezentowanych treści), choć możliwe jest również skorzystanie z urządzeń mobilnych (smartfonów, tabletów).
3. Niezbędne jest włączenie dźwięku w urządzeniu, z którego korzystamy lub użycie słuchawek podłączonych do sprzętu odtwarzającego webinar.
4. Zaleca się korzystać z najaktualniejszych wersji przeglądarek.
Koszt szkolenia: bezpłatne
Link do zapisu:
DLA RODZICÓW: https://forms.gle/ZMnLT5PVcdnhcqTHA
DLA NAUCZYCIELI: https://forms.gle/QiswFU4Ee8hvtzn46
Liczba miejsc ograniczona.
Bezpłatne szkolenie online nt.: Empatyczne poniedziałki. Cz. 2 Empatyczna relacja z dzieckiem nie tylko w poniedziałek. Termin 19.04.2021 Szkolenie online finansowane ze środków Gminy Sosnowiec.
Zapraszamy na bezpłatne szkolenie online nt.:
Empatyczne poniedziałki.
Cz. 2 Empatyczna relacja z dzieckiem nie tylko w poniedziałek.
Szkolenie online finansowane ze środków Gminy Sosnowiec.
Empatyczne poniedziałki to cykl spotkań dla rodziców i nauczycieli poświęcony takim zagadnieniom jak:
- budowanie empatycznych relacji z dzieckiem i młodym człowiekiem,
- wspieranie motywacji dzieci i młodzieży,
- towarzyszenie im w wyzwaniach i trudnościach,
- rozwiązywanie konfliktów.
Ale to nie wystarczy, by mieć satysfakcjonujące relacje z młodymi ludźmi.
Bez kontaktu z sobą, swoimi emocjami i potrzebami zawsze czegoś nam będzie brakować
w relacji z innymi. Będziemy więc tworzyć przestrzeń do lepszego poznawania siebie jako mamy, taty, nauczyciela, wychowawcy, pedagoga. Będziemy przyglądać się swoim przekonaniom, potrzebom i szukać strategii dla swojego dobrostanu.Spotkanie nr 2. Empatyczna relacja z dzieckiem nie tylko w poniedziałek.
Czym jest empatia i czym różni się od sympatii?
Jak wspierać swoją empatię i budować empatię u naszych dzieci?
To tylko niektóre z pytań, na które będziemy szukać odpowiedzi.Data i godzina realizacji szkolenia: 19.04.2021 r., godz. 17.00
Prowadzenie: Monika Szczepanik - Certyfikowany trener NVC
Czas trwania szkolenia: 3 godziny dydaktyczne.
Adresat:
• nauczyciele różnych specjalności na wszystkich etapach edukacyjnych, wychowawcy (pierwszeństwo mają nauczyciele pracujący w sosnowieckich placówkach),• rodzice uczniów
Miejsce – szkolenie ONLINE, na platformie LIVEWEBINAR na podany w formularzu adres e-mail zostanie wysłany link do platformy (prosimy o sprawdzenie SPAM-u).
Warunki techniczne udziału w szkoleniu:
1. Dostęp do internetu (bardzo słabe łącze może spowodować zacinanie się obrazu podczas wydarzenia).
2. Zaleca się korzystanie z komputera (ze względu na komfort odbioru prezentowanych treści), choć możliwe jest również skorzystanie z urządzeń mobilnych (smartfonów, tabletów).
3. Niezbędne jest włączenie dźwięku w urządzeniu, z którego korzystamy lub użycie słuchawek podłączonych do sprzętu odtwarzającego webinar.
4. Zaleca się korzystać z najaktualniejszych wersji przeglądarek.
Koszt szkolenia: bezpłatne.
Link do zapisu:
DLA RODZICÓW: https://forms.gle/e1fBJARV228S16PY7
DLA NAUCZYCIELI: https://forms.gle/QHdXkQvPoLVTFKW8A
Liczba miejsc ograniczona.
"W logopedach Siła", spotkanie dla wszystkich logopedów z Sosnowca. Termin 14.04.2021 r. o godzinie 15.00
"W logopedach Siła".
Zapraszamy wszystkich logopedów z Sosnowca do grupy "W logopedach Siła", gdzie będziemy mogli uczyć się od siebie wzajemnie, wymieniać się doświadczeniami i darmowymi kartami pracy. Będziemy dla siebie wsparciem i inspiracją .Termin pierwszego spotkania: 14.04.2021 r. o godzinie 15.00
Prowadzenie:
Agnieszka Hankus – logopeda/ Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2
Małgorzata Worytko - logopeda/ Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1
Miejsce: online platforma LiveWebinar
Koszt: bezpłatne.
Organizator:
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 w Sosnowcu,
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Sosnowcu,
- Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu.
Link do zapisu: https://forms.gle/AYZmW72exSMNLgqM6
Spotkanie Grupy Wsparcia dla Psychologów i Pedagogów Szkolnych działającej w ramach Sieci Współpracy i Samokształcenia Psychologów i Pedagogów Szkolnych termin 15.04.2021 godz. 10.00
Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu,
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 w Sosnowcu
serdecznie zapraszają
Pedagogów i Psychologów do uczestniczenia w spotkaniu Grupy Wsparcia dla Psychologów
i Pedagogów Szkolnych działającej w ramach Sieci Współpracy i Samokształcenia Psychologów
i Pedagogów Szkolnych,
które odbędzie się online
15 kwietnia 2021
o godzinie 10:00
Bezpośredni link do logowania na spotkania: https://app.livewebinar.com/663-275-137/d26f63655d12acfc29a875c2affd2aa3
Spotkanie jest interaktywne z użyciem kamer i mikrofonów.
Warunki techniczne udziału:
1. Dostęp do internetu (bardzo słabe łącze może spowodować zacinanie się obrazu podczas wydarzenia).
2. Zaleca się korzystanie z komputera (ze względu na komfort odbioru prezentowanych treści), choć możliwe jest również skorzystanie z urządzeń mobilnych (smartfonów, tabletów).
3. Niezbędne jest włączenie dźwięku w urządzeniu, z którego korzystamy lub użycie słuchawek podłączonych do sprzętu odtwarzającego webinar.
4. Zaleca się korzystać z najaktualniejszych wersji przeglądarek.
Bezpłatne szkolenie online nt.: Bezpieczny emocjonalnie powrót do szkoły. Termin 30.03.2021 r., godz. 17.00 szkolenie online finansowane ze środków Gminy Sosnowiec
Zapraszamy na bezpłatne szkolenie online nt.:
Bezpieczny emocjonalnie powrót do szkoły
szkolenie online finansowane ze środków Gminy SosnowiecGłówne treści szkolenia
- Wsparcie dziecka i nastolatka z zaburzeniami lękowymi
- Wsparcie dziecka i nastolatka z zaburzeniami depresyjnymi
- Zasady udzielania wsparcia psychologicznego w szkole
Data i godzina realizacji szkolenia: 30.03.2021 r., godz. 17.00
Prowadzenie: Tomasz Kuta
Czas trwania szkolenia: 3 godziny dydaktyczne
Forma realizacji: wykład interaktywny
Adresat: nauczyciele różnych specjalności na wszystkich etapach edukacyjnych, wychowawcy (pierwszeństwo mają nauczyciele pracujący w sosnowieckich placówkach)
Miejsce – szkolenie ONLINE, na platformie LIVEWEBINAR na podany w formularzu adres e-mail zostanie wysłany link do platformy (prosimy o sprawdzenie SPAM-u).
Warunki techniczne udziału w szkoleniu:
Warunki techniczne udziału w szkoleniu:
1. Dostęp do internetu (bardzo słabe łącze może spowodować zacinanie się obrazu podczas wydarzenia).
2. Zaleca się korzystanie z komputera (ze względu na komfort odbioru prezentowanych treści), choć możliwe jest również skorzystanie z urządzeń mobilnych (smartfonów, tabletów).
3. Niezbędne jest włączenie dźwięku w urządzeniu, z którego korzystamy lub użycie słuchawek podłączonych do sprzętu odtwarzającego webinar.
4. Zaleca się korzystać z najaktualniejszych wersji przeglądarek.
Koszt szkolenia: bezpłatne
Link do zapisu: https://forms.gle/4veiiAoxbtNoFLvH8
Liczba miejsc ograniczona
Bezpłatne szkolenie online nt.: Budowanie relacji z uczniami w świecie online/offline. Termin 13.04.2021 Szkolenie online finansowane ze środków Gminy Sosnowiec.
Zapraszamy na bezpłatne szkolenie online nt.:
Budowanie relacji z uczniami w świecie online/offline.
Szkolenie online finansowane ze środków Gminy Sosnowiec.Program:
1. Dlaczego relacje nauczyciel-uczeń są tak ważne?
2. Jak budować relacje z uczniami online i offline?
Data i godzina realizacji szkolenia: 13.04.2021 r., godz. 17.00 – 19.15
Prowadząca: dr Barbara Ostrowska.
Psycholog i nauczyciel Międzynarodowych Szkół Paderewski w Lublinie oraz Pamoja Education (online). Członek grupy Superbelfrzy RP. Zawodowo związana z programem matury międzynarodowej IBO jako nauczyciel (uczy Teorii Wiedzy oraz psychologii), moderator szkoleń online, trener i egzaminator. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli z całego świata. W szkole oprócz miliona innych obowiązków koordynuje projekty europejskie Erasmus+ oraz projekty uczniowskie.
Czas trwania szkolenia: 3 godziny dydaktyczne.
Forma realizacji: wykład interaktywny.
Adresat: nauczyciele różnych specjalności na wszystkich etapach edukacyjnych, wychowawcy (pierwszeństwo mają nauczyciele pracujący w sosnowieckich placówkach).
Miejsce – szkolenie ONLINE, na platformie LIVEWEBINAR na podany w formularzu adres e-mail zostanie wysłany link do platformy (prosimy o sprawdzenie SPAM-u).
Warunki techniczne udziału w szkoleniu:
1. Dostęp do internetu (bardzo słabe łącze może spowodować zacinanie się obrazu podczas wydarzenia).
2. Zaleca się korzystanie z komputera (ze względu na komfort odbioru prezentowanych treści), choć możliwe jest również skorzystanie z urządzeń mobilnych (smartfonów, tabletów).
3. Niezbędne jest włączenie dźwięku w urządzeniu, z którego korzystamy lub użycie słuchawek podłączonych do sprzętu odtwarzającego webinar.
4. Zaleca się korzystać z najaktualniejszych wersji przeglądarek.
Koszt szkolenia: bezpłatne.
Link do zapisu: https://forms.gle/btA5s47jQCCXr2EX6
Liczba miejsc ograniczona.