• Bezpłatny webinar "Bezpieczne domy - przyjazne miasta"

     • Zapraszamy na bezpłatne szkolenie online:

      Bezpieczne domy – przyjazne miasta.

       

      ORGANIZATORZY: Szkolenie Bezpieczne domy – przyjazne miasta zostanie przeprowadzone przez Fundację CultureLab (Portal tuptuptup.org.pl) w partnerstwie z Fundacją Habitat for Humanity oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu.

       

      CEL SZKOLENIA: Szkolenie „Bezpieczne domy – przyjazne miasta” jak i cały projekt edukacyjny, realizowany przez Fundację CultureLab ma na celu pogłębienie wiedzy nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych z tematyki globalnego mieszkalnictwa i zrównoważonym rozwoju miast (Czyli zwiększenie wiedzy o 11 Celu Zrównoważonego Rozwoju ONZ tj. „Uczynienie miast i osiedli ludzkich bezpiecznymi, stabilnymi, zrównoważonymi oraz sprzyjającymi włączeniu społecznemu”)

       

      Adresaci: nauczyciele przedszkola pracujący w grupach z 5 i 6 – latkami oraz nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej.

       

      W trakcie szkolenia nauczyciele zdobędą wiedzę praktyczną i teoretyczną o tym:

      • jak wygląda życie w obszarach slumsowych,
      • jakie wyzwania stoją przed miastami dotkniętymi katastrofą naturalną,
      • jakie są najciekawsze rozwiązania środowiskowe i społeczne w miastach zrównoważonych/ przyjaznych środowisku i człowiekowi.

      Termin: 15 czerwca 2020 r., godz. 17:30 – 19:10 (poniedziałek).

      Czas trwania:

      1,5 godziny szkolenia przepełnione będą pomysłami na zajęcia edukacyjne w oparciu o prezentacje, zadania plastyczne, zgadywanki, łamigłówki czy karty pracy. Wszystkie zaprezentowane materiały edukacyjne dostępne będą dla nauczycieli po szkoleniu.

      PROGRAM SZKOLENIA:

      1. Cele Zrównoważonego Rozwoju a zrównoważone mieszkalnictwo
      2. Warunki życia i mieszkania w Azji, Afryce i Ameryce Południowej
      3. 18 gier i zabaw

      ZASADY UDZIAŁU W SZKOLENIU:

      1. Każdy nauczyciel, który weźmie udział w szkoleniu i wypełni ankietę „przed” i „po” otrzyma zaświadczenie ukończenia szkolenia.

      2. Każdy nauczyciel, który po szkoleniu zapisze się do projektu „Bezpieczne domy – przyjazne miasta” (Adres do zgłoszenia się do projektu jest tutaj: https://www.culturelab.pl/bezpieczne-domy-przyjazne-miasta/) OTRZYMA:

      • książkę z 3 bajkami edukacyjnymi „Bezpieczne domy – przyjazne miasta”
      • publikację z 18 grami, zabawami, prezentacjami, zdjęciami i zadaniami plastycznymi nawiązującymi do tematyki „Bezpiecznych domów i przyjaznych miast”

      Miejsce – adres realizacji szkolenia: Online – platforma ClickmeetingKoszt szkolenia: bezpłatne

      Zgłoszenie udziału odbywa się drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego w terminie do 14.06.2020 r.

      Link do formularza zgłoszeniowy: https://forms.gle/bj3qXJ7NRXGsZ6AR7

    • 	 SZKOLENIE ONLINE. Proces grupowy – czyli jak dzieje się edukacja spersonalizowana w praktyce? Termin 10.06.2020 r. godz. 16:00
     • SZKOLENIE ONLINE. Proces grupowy – czyli jak dzieje się edukacja spersonalizowana w praktyce? Termin 10.06.2020 r. godz. 16:00

     •  

      Szkolenie ONLINE

      Proces grupowy – czyli jak dzieje się edukacja spersonalizowanaw praktyce?

      PO CO MI TO SZKOLENIE?

      Kiedy ludzie spotykają się ze sobą i łączy ich coś wspólnego, na przykład cel, uruchamiamy proces grupowy. Przechodzi on przez określone fazy, a każda z nich rządzi się swoimi prawami, zadaniami i cechami. Podczas szkolenia poznasz, doświadczysz w świadomy sposób uczestnictwa w tych pięciu elementach oraz dowiesz się jak efektywniej prowadzić w nich uczniów, uczestników szkoleń. To bardzo ważne szkolenie dla każdego dydaktyka, bo proces grupowy uruchamiamy zawsze w grupie (możemy to robić świadomie lub nie). Kiedy robimy to świadomie, zwiększamy szanse na to, że więcej uczestników weźmie z niego coś ważnego dla siebie, a nauczycielowi po prostu łatwej, efektywnej, przyjemniej prowadzi się wówczas zajęcia. Podczas szkolenia dowiesz się jakie są fazy i jaka jest rola nauczyciela, uczniów w każdej z nich. Poznasz sposoby, narzędzia, które ułatwiają efektywne przechodzenie uczestników przez kolejne etapy uczenia się w grupie.

      PROGRAM:

      •          Proces grupowy – kiedy się zaczyna, kiedy kończy?

      •          Fazy procesu grupowego – trening praktyczny i wyciągnie wspólne wniosków.

      •          Fazy procesu grupowego – rola nauczyciela i uczniów w poszczególnych etapach

      •          Zwiększanie efektywności, jakości procesu grupowego – sposoby, narzędzi

       

       DLA KOGO JEST TO SZKOLENIE?

      Dla nauczycieli, dydaktyków, edukatorów, trenerów, tutorów

       

      Prowadząca: dr Beata Master - doktor nauk społecznych, tutor, superwizor procesów tutorskich, coach, trener kompetencji interpersonalnych, autorka książki pt. „Edukacja spersonalizowana. Tutoring. Coaching. Mentoring. Edukacja domowa”. Szkoli się w zakresie psychoterapii. Przeprowadziła ponad 500 godzin procesów indywidualnych, ma na swoim koncie prawie 3000 godzin trenerskich, prowadzi zajęcia na wyższych uczelniach. Stworzyła i zarządza marką BE-MASTER, jest wiceprezesem zarządu Fundacji Pracowania Jutr. Beata Master pomogła setkom ludzi odkryć ich uśpione talenty i zrealizować marzenia. Mówi o sobie: „Jestem nauczycielką drugiego kroku. Pierwszy zawsze należy do osoby, która rozpoczyna przygodę z rozwojem”. W edukacji ceni sobie wolność myślenia, bycia i działania. Więcej: https://be-master.pl/o-mnie.

      Czas trwania szkolenia: 4 godziny dydaktyczne

      Data i godzina realizacji szkolenia: 10.06.2020 r. godz. 16:00 (środa)Miejsce – adres realizacji szkolenia: Online – platforma ZOOM.USKoszt szkolenia: 1 osoba – 80 zł

      Formularz zgłoszeniowy dołączony do wiadomości należy przesłać do 05.06.2020 r.

      na adres e-mail: cdn.sekretariat@cdnsosnowiec.edu.pl 

      Formularz zgłoszeniowy - dla placówek

      Formularz zgłoszeniowy - zgłoszenie indywidualne

    • Webinar. Kampania Społeczności Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu jako element edukacji dla zrównoważonego rozwoju. Dobre praktyki i narzędzia. Termin 03.06.2020 godz. 19.00
     • Webinar. Kampania Społeczności Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu jako element edukacji dla zrównoważonego rozwoju. Dobre praktyki i narzędzia. Termin 03.06.2020 godz. 19.00

     •  

       

       

      Szanowni Państwo!

      Mamy przyjemność zaprosić Was do udziału w Webinarium pt.

      Kampania Społeczności Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu jako element edukacji dla zrównoważonego rozwoju. Dobre praktyki i narzędzia.

      Termin  3.06.2020 godz.: 19:00. Spotkanie odbędzie się on line z użyciem platformy LiveWebinar 

       

      Zapraszamy do udziału nauczycieli, przedstawicieli organizacji pozarządowychi młodzieżowych liderów prowadzących działania w obszarze edukacji globalnej, zainteresowanych prowadzeniem kampanii promujących Sprawiedliwy Handeli odpowiedzialną konsumpcję na terenie szkół, uczelni lub miast.

      Celem webinarium jest dokonanie przeglądu osiągnięć kampanii Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu oraz udostępnienie narzędzi do zdalnego nauczania i dobrych praktyk z zakresu prowadzenia działań przyczyniających się do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju.

      Spotkanie będzie okazją do:

      • uzyskania użytecznych informacji na temat kampanii w szkołach w kraju i zagranicą,
      • zapoznania się z narzędziami przydatnymi w kampanii w ramach nauczania zdalnego - co można realizować na lekcjach?, a co w terenie?
      • uzyskania ciekawych materiałów do prowadzenia kampanii Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu,
      • wymiany dobrych praktyk pomiędzy uczestnikami kampanii.

       

      Zgłoszenie udziału odbywa się drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego w terminie do 2.06.2020. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia  uczestnictwa wystawione przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu. 

      Link o formularza: https://forms.gle/S2SCkcxbj6eTvj7o9

       

      Prowadzenie:

      Dobrosława Egner –  trenerka Edukacji Globalnej, dyrektorka MDK 2 w Piekarach Śl., nauczycielka

      Hanna Szulman - Kudrin – koordynatorka Edukacji Globalnej region pomorski, nauczycielka VI LO w Gdańsku

      Tadeusz Makulski – koordynator kampanii Społeczności Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu

      Partnerzy Webinarium

      Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu

      Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Piekarach Śląskich

      Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Gdańsku

      Fundacja „Koalicja Sprawiedliwego Handlu” - Fairtrade Polska 

      Polskie Stowarzyszenie Sprawiedliwego Handlu