• "W logopedach Siła", spotkanie dla wszystkich logopedów z Sosnowca. Termin 16.06.2021 r. o godzinie 16.30
     • "W logopedach Siła", spotkanie dla wszystkich logopedów z Sosnowca. Termin 16.06.2021 r. o godzinie 16.30

     •  

      "W logopedach Siła".
      Zapraszamy wszystkich logopedów z Sosnowca do grupy "W logopedach Siła", gdzie będziemy mogli uczyć się od siebie wzajemnie, wymieniać się doświadczeniami i darmowymi kartami pracy. Będziemy dla siebie wsparciem i inspiracją .

       

      Termin pierwszego spotkania: 16.06.2021 r. o godzinie 16.30

      Prowadzenie:

      Agnieszka Hankus – logopeda/ Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2

      Małgorzata Worytko - logopeda/ Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1

      Miejsce: online platforma LiveWebinar

      Koszt: bezpłatne.

       

      Organizator:

      • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 w Sosnowcu,
      • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Sosnowcu,
      • Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu.

      Link do zapisu: https://forms.gle/a4cWfHVjYMLGNCycA

       

    • Serdecznie zapraszamy na Grupę wsparcia dla nauczycieli „Cappuccino Belfra”. Termin 21 czerwca 2021 r. o godzinie 16.00
     • Serdecznie zapraszamy na Grupę wsparcia dla nauczycieli „Cappuccino Belfra”. Termin 21 czerwca 2021 r. o godzinie 16.00

     • Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna nr 1, Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna nr 2
      oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu

      serdecznie zapraszają na Grupę wsparcia dla nauczycieli „Cappuccino Belfra”.


        Każdy z nas miewa w życiu lepsze i gorsze chwile. Ze względu na sytuację związaną z pandemią ostatnie miesiące dla niektórych mogły być wyjątkowo trudne. Nauczyciele należą do jednej z grup zawodowych szczególnie narażonych na obciążenia z tym związane. Konieczność mierzenia się z nowymi wyzwaniami w pracy, dostosowanie się do ciągłych zmian, niepewność w związku z nową organizacją kształcenia, ale często również sytuacje z życia prywatnego, mogą potęgować stres, napięcie, czy poczucie bezradności.

      Właśnie z myślą o nauczycielach mierzących się z podobnymi wyzwaniami, powstała nasza grupa wsparcia. Zachęcamy do uczestniczenia w niej wszystkich nauczycieli, którzy odczuwają przeciążenie ostatnimi wydarzeniami. Mamy nadzieję stworzyć bezpieczną przestrzeń dającą możliwość wspólnego, bardziej efektywnego radzenia sobie. 
      Udział w grupie mogą wziąć wszyscy nauczyciele placówek oświatowych z naszego rejonu, bez względu na zajmowane w szkole stanowisko


      Termin trzeciego spotkania to 21 czerwca 2021 r. o godzinie 16.00

      Należy podkreślić, że w celu zapewnienia jak najlepszej wzajemnej komunikacji, ale również poczucia bezpieczeństwa poszczególnych uczestników na poprzedniej grupie ustaliliśmy wspólnie zasady uczestnictwa, które osoby uczestniczące w spotkaniach zgadzają się przestrzegać.

      Ustalone zasady obejmują:

      • tajemnicę grupową;
      • zadbanie o prywatność w trakcie spotkań online (aby sytuacje domowe i domownicy nie rozpraszali uczestników);
      • w trakcie trwania grupy mówimy do siebie po imieniu;
      • podczas spotkań mamy włączone kamerki internetowe (grupa wsparcia wymaga aktywnego uczestnictwa i poczucia kontaktu z innymi by mogło wytworzyć się poczucie bezpieczeństwa i zaufanie);
      • uczestniczymy w spotkaniach od początku do końca (jeżeli z przyczyn niezależnych musimy opuścić spotkanie przed końcem informujemy o tym grupę).

      Mamy nadzieję stworzyć przestrzeń, która pozwoli na swobodną wymianę doświadczeń, a także dzielenie się trudnościami powstałymi w ostatnim czasie.

      Ze względu na sytuację epidemiologiczną grupa odbywać się będzie w formie online

      link do formularza zgłoszeniowego: https://forms.gle/kWZeGWfhfhKu4Xbv9

       

      Grupę wsparcia prowadzić będą:

      · Magda Jankowska-Migdał

      psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Sosnowcu, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna.

      ·  Paulina Stolecka

      psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Sosnowcu, psychoterapeutka psychodynamiczna.

       

    • Szkolenie ODWOŁANE. Bezpłatne STACJONARNE szkolenie nt.: Jak edukować poprzez sztukę współczesną? cz. II - warsztatowa. Termin 9 czerwca, godz. 17.00-19.30 Miejsce: Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu, ul. Białostocka 17
     • Szkolenie ODWOŁANE. Bezpłatne STACJONARNE szkolenie nt.: Jak edukować poprzez sztukę współczesną? cz. II - warsztatowa. Termin 9 czerwca, godz. 17.00-19.30 Miejsce: Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu, ul. Białostocka 17

     •  

      Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu zaprasza na bezpłatne
      STACJONARNE szkolenie nt.:

      Jak edukować poprzez sztukę współczesną?

      cz. II - warsztatowa.

       

      Termin: 9 czerwca, godz. 17.00-19.30

      UDZIAŁ BEZPŁATNY

      Miejsce: Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu, ul. Białostocka 17
      (w budynku Szkoły Podstawowej nr 47).

      Zapisy: https://forms.gle/iYazWeyZ1LdGftVB7

       

      Czy twórczości można się nauczyć? Czy można ją trenować i rozwijać?

       

      Podczas szkolenia, realizowanego w formie warsztatowej, przybliżone zostaną przykłady metod
      i narzędzi, które rozwijają twórcze myślenie (m.in. dokonywanie skojarzeń, analogia, alegoria metaforyzowanie, abstrahowanie, transformowanie), które jest niezbędne do pracy w obrębie recepcji sztuki współczesnej i tworzenia na jej podstawie zajęć edukacyjnych z dziećmi i młodzieżą. 

       

      „Od kilkunastu lat pracuję jako edukatorka sztuki, animatorka kultury i arteterapeutka, tworząc autorskie programy edukacyjno-artystyczne oparte na sztuce współczesnej. Opracowuję metody, które mają za zadanie otwierać odbiorców na specyfikę dzieł współczesnych.

      Cykl szkoleniowy o edukowaniu poprzez sztukę współczesną powstał w wyniku licznych rozmów z pedagogami, edukatorami, uczestnikami warsztatów o sztuce współczesnej i edukowaniu poprzez sztukę. Przekonana o tym jak ważna jest wymiana dobrych praktyk, wzajemne uczenie się od siebie nawzajem, inspirowanie do szukania nowych metod, narzędzi i rozwiązań, dzielę się swoimi praktykami z nadzieją, że mogą się one przydać w Państwa twórczej pracy i zainspirują do szukania innych jakości działań edukacyjno-artystycznych oraz doświadczania sztuki.”

      Aneta Zasucha

       

      Aneta Zasucha – edukatorka sztuki, animatorka kultury, arteterapeutka. Absolwentka Wydziału Artystycznego na Uniwersytecie Śląskim (kierunek: Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych) oraz studiów podyplomowych z Arteterapii na Wydziale Etnologi i Nauk o Edukacji na Uniwersytecie Śląskim oraz Ajurwedy – holistycznej koncepcji zdrowia na GWSH Katowice. Pracuje w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach gdzie opracowuje autorskie działania edukacyjno-artystyczne łączące pracę warsztatową z wykorzystaniem różnych form ekspresji i  kanałów percepcji z działaniami edukacyjnymi otwierającymi na specyfikę odbioru sztuki współczesnej. Poszukuje i bada punkty styczne w obrębie przenikania się różnych dziedzin sztuki (teatr, taniec, muzyka, sztuka wizualna), pojawiające się w zjawiskach, których wspólnym fundamentem jest praca z wyobraźnią abstrakcyjną. Od 9 lat realizuje na Śląsku interdyscyplinarny projekt "DO SZTUKI GOTOWI START!”, który angażuje lokalną społeczność dzięki wyjściu ze sztuką poza mury galerii, wprost na ulice miasta. Prowadzi również warsztaty i szkolenia dla animatorów kultury i edukatorów sztuki oraz pedagogów. Od kilku lat realizuje również warsztaty twórcze i arteterapeutyczne stymulujące aktywność twórczą, wspomagające i rozwijające twórczy potencjał oraz projekty społeczne (również inkluzyjne, włączające grupy marginalizowane, m.in. seniorów i osoby niepełnosprawne). Inicjatorka, redaktorka i współautorka tekstów książek "Wymiennik. Edukacja artystyczna w obiegu otwartym", która zdobyła główną nagrodę w konkursie Śląska Rzecz 2018 oraz sześciu części publikacji „Sztuka (w) edukacji”. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

      Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

       

    • Spotkanie Grupy Wsparcia dla Psychologów i Pedagogów Szkolnych działającej w ramach Sieci Współpracy i Samokształcenia Psychologów i Pedagogów Szkolnych termin 10.06.2021 godz. 10.00
     • Spotkanie Grupy Wsparcia dla Psychologów i Pedagogów Szkolnych działającej w ramach Sieci Współpracy i Samokształcenia Psychologów i Pedagogów Szkolnych termin 10.06.2021 godz. 10.00


     • Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu,
      Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 w Sosnowcu
      serdecznie zapraszają
      Pedagogów i Psychologów do uczestniczenia w spotkaniu Grupy Wsparcia dla Psychologów
      i Pedagogów Szkolnych działającej w ramach Sieci Współpracy i Samokształcenia Psychologów
      i Pedagogów Szkolnych, które odbędzie się online


      10 czerwca 2021r. o godzinie 10:00


      Bezpośredni link do logowania na spotkania:  https://app.livewebinar.com/732-082-081/8cac55ef2db13eca72050da3791817bb

       

      Spotkanie jest interaktywne z użyciem kamer i mikrofonów.

      Warunki techniczne udziału:

      1. Dostęp do internetu (bardzo słabe łącze może spowodować zacinanie się obrazu podczas wydarzenia).

      2. Zaleca się korzystanie z komputera (ze względu na komfort odbioru prezentowanych treści), choć możliwe jest również skorzystanie z urządzeń mobilnych (smartfonów, tabletów).

      3. Niezbędne jest włączenie dźwięku w urządzeniu, z którego korzystamy lub użycie słuchawek podłączonych do sprzętu odtwarzającego webinar.

      4. Zaleca się korzystać z najaktualniejszych wersji przeglądarek.