Zapraszamy na bezpłatne szkolenie online nt.:
Neurobiologia konfliktu z nastolatkiem. Dlaczego tak trudno zrozumieć uczniów i własne dzieci?
Szkolenie online finansowane ze środków Gminy Sosnowiec w ramach kampaii "Nikt nie jest doskonały"
Opis:
Powszechne, zarówno w domach jak i w szkołach, problemy z nastolatkami przypisujemy najczęściej ich wychowaniu, rodzicielskim błędom albo po prostu złośliwości. Powoduje to najczęściej otwartą niechęć i buntu podopiecznych. Okazuje się, że zarówno nauczyciele jak i rodzice zmagają się w zasadzie z tym samym, chociaż objawy problemów, mogą być pozornie odmienne. Odkrycia neurobiologii rozwojowej wyjaśniają jednak część tych zjawisk jako obiektywne następstwo naturalnych zmian w strukturze mózgu młodych ludzi. Domy rodzinne i klasy szkolne to miejsca, w których dorośli stawiają sobie czasami wymagania będące poza granicą ich możliwości a to budzi frustracje a nawet poczucie winy. W trakcie szkolenia poznasz nieoczekiwane źródła konfliktu z nastolatkami, co pozwoli łatwiej znieść to co często nieuniknione.
Adresat:
- nauczyciele różnych specjalności na wszystkich etapach edukacyjnych
- rodzice uczniów
Termin:
Część 1 – 5 maja 2022 r., godz. 18.00 – 20.15
Część 2 – 12 maja 2022 r., godz. 18.00 – 20.15
Prowadzący: prof. UŚ dr Marek Kaczmarzyk
Biolog, neurodydaktyk i memetyk, nauczyciel i wykładowca, autor artykułów i książek z zakresu biologicznych i memetycznych kontekstów kształcenia oraz podręczników i programów szkolnych. Specjalista w zakresie ewolucyjnego, neurobiologicznego i memetycznego podłoża procesów uczenia się, nauczania i wychowania. Od 2000 roku kierownik Pracowni Dydaktyki Biologii (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Śląski).
Czas trwania szkolenia: 3 godziny dydaktyczne x 2
Forma realizacji: wykład interaktywny
liczba miejsc: 80
Miejsce – szkolenie ONLINE, na platformie LIVEWEBINAR na podany w formularzu adres e-mail zostanie wysłany link do platformy (prosimy o sprawdzenie SPAM-u).
Warunki techniczne udziału w szkoleniu:
1. Dostęp do internetu (bardzo słabe łącze może spowodować zacinanie się obrazu podczas wydarzenia).
2. Zaleca się korzystanie z komputera (ze względu na komfort odbioru prezentowanych treści), choć możliwe jest również skorzystanie z urządzeń mobilnych (smartfonów, tabletów).
3. Niezbędne jest włączenie dźwięku w urządzeniu, z którego korzystamy lub użycie słuchawek podłączonych do sprzętu odtwarzającego webinar.
4. Zaleca się korzystać z najaktualniejszych wersji przeglądarek.
Koszt szkolenia: bezpłatne
Link do zapisu:
DLA RODZICÓW:
https://forms.gle/ncTFmcSszNNjhUJz8
DLA NAUCZYCIELI:
https://forms.gle/f4xMML5Nz2MgyiSD8