Zapraszamy na bezpłatne szkolenie online nt.:
Czego się nauczyliśmy w czasie edukacji zdalnej?
Szkolenie online finansowane ze środków Gminy Sosnowiec.
Podczas spotkania przyjrzymy się wybranym wynikom badań oraz doświadczeniom z czasu zamknięcia szkół. Będą one pretekstem do zajęcia się ważnymi dla edukacji sprawami po powrocie do nauki stacjonarnej,
jak:
- relacje rówieśnicze,
- relacje nauczyciel - uczeń,
- zdrowie psychiczne uczniów i nauczycieli,
- higiena cyfrowa.
Data i godzina realizacji szkolenia: 12.04.2021 r., godz. 17.00 – 20.30
Prowadzący: prof. UAM, dr hab. Jacek Pyżalski.
Pedagog specjalny, prof. Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Zakład Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych). Uczestnik i koordynator ok. 60 krajowych
i międzynarodowych projektów badawczych. Autor licznych publikacji. Trener w obszarze komunikowania i trudnych zachowań oraz ekspert w zakresie edukacji medialnej. Zainteresowania badawcze związane z zagadnieniami: agresji elektronicznej, nowych mediów, komunikacji w szkole, promocji zdrowia, cyberprzemocy wśród młodzieży. Autor książki „Nauczyciele-uczniowie – dwa spojrzenia na dyscyplinę w klasie” oraz pierwszej monografii na rynku polskim dotyczącej agresji elektronicznej „Agresja elektroniczna wśród dzieci i młodzieży” (GWP, Sopot 2011). Więcej o trenerze na www.jacekpyzalski.pl.
Czas trwania szkolenia: 5 godzin dydaktycznych.
Forma realizacji: wykład interaktywny.
Adresat: nauczyciele różnych specjalności na wszystkich etapach edukacyjnych, wychowawcy (pierwszeństwo mają nauczyciele pracujący w sosnowieckich placówkach).
Miejsce – szkolenie ONLINE, na platformie LIVEWEBINAR na podany w formularzu adres e-mail zostanie wysłany link do platformy (prosimy o sprawdzenie SPAM-u).
Warunki techniczne udziału w szkoleniu:
1. Dostęp do internetu (bardzo słabe łącze może spowodować zacinanie się obrazu podczas wydarzenia).
2. Zaleca się korzystanie z komputera (ze względu na komfort odbioru prezentowanych treści), choć możliwe jest również skorzystanie z urządzeń mobilnych (smartfonów, tabletów).
3. Niezbędne jest włączenie dźwięku w urządzeniu, z którego korzystamy lub użycie słuchawek podłączonych do sprzętu odtwarzającego webinar.
4. Zaleca się korzystać z najaktualniejszych wersji przeglądarek.
Koszt szkolenia: bezpłatne.
Link do zapisu: https://forms.gle/26ppXfRnCoHaAg7y7
Liczba miejsc ograniczona